ارسال ۱۹ هزار اثر به اولین جشنواره علمی شهید چمران/ تربیت استاد در تراز انقلاب اسلامی از اهداف این جشنواره است

چهارشنبه 2023/03/01 - 16:03 asatid
رئیس اولین جشنواره علمی شهید چمران:

ارسال ۱۹ هزار اثر به اولین جشنواره علمی شهید چمران/ تربیت استاد در تراز انقلاب اسلامی از اهداف این جشنواره است

مردانی از ارسال بیش از ۱۹ هزار اثر در دو بخش استانی و ملی به دبیرخانه اولین جشنواره علمی شهید چمران خبر داد و گفت که این شهید عزیز، الگوی تراز یک استاد بسیجی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و رئیس اولین جشنواره علمی شهید چمران در اختتامیه این جشنواره که صبح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف را مدیون شهدا هستیم.

مردانی با تأکید بر اینکه بسیج اساتید به دنبال ایفای نقش مؤثر در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت اساتید تراز انقلاب اسلامی و شهید چمران است، گفت: در همین راستا و در دانشگاه‌ها، برنامه‌های مختلفی با همکاری وزارت علوم در حال اجراست.

رئیس سازمان بسیج اساتید افزود: یکی از ابعاد نقش‌آفرینی اساتید بسیجی، در حوزه علمی و فناوری است که برای رسیدن به این مهم اقداماتی گام‌ به گام و در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حال اجراست.

وی با اشاره به اولین جشنواره علمی شهید چمران خاطرنشان کرد که یکی از اهداف این جشنواره شناسایی تلاش‌های علمی اساتید بسیجی به‌منظور رفع نیاز‌های کشور در راستانی حمکرانی کشور است.

مردانی اظهار داشت: تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به خصوص در حوزه علم و پژوهش از دیگر اهداف مهم این‌ جشنواره است.

رئیس اولین جشنواره علمی شهید چمران بیان کرد: محور‌های این جشنواره در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فناوری، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، هنری و... در زمینه‌های علوم انسانی و هنر، علوم فنی و مهندسی، و علوم پایه و کشاورزی است.

وی گفت: در این جشنواره تمامی اساتید و مدرسان مراکز  دانشگاهی و پژوهشی می‌توانستند در ۱۲ موضوع کسب و کار نوآور و کارآفرین، کتاب، مقاله، طرح پژوهشی و فناورانه، داوری و نظارت علمی، مسئولیت‌پذیری علمی، بسته سیاسی، کرسی مناظره، نقد و نظریه‌پردازی، نمایشگاه علمی، بازدید و اردوی علمی و جهادی، مسئولیت‌پذیری علمی، راهنمایی و مشاوره رساله و پایان‌نامه و... آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۱۱۲ اثر در دو بخش استانی و ملی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، افزود: ۳۸۴ اثر برگزیده معرفی شدند که از این میان، ۳۹ اثر برگزیده شدند و امروز مورد تقدیر خواهند شد.

مردانی با اشاره به اینکه نام‌گذاری این جشنواره به نام شهید چمران نشان‌دهنده این است که این شهید عزیز، الگوی تراز یک استاد بسیجی است، گفت: این استاد والامقام با تراز علمی بالا در یکی از به‌نام‌ترین دانشگاه‌های دنیا موفق به کرسی استادی می‌شود، اما به تمامی این‌ها پشت پا می‌زند و در زمانی که کشور به ایشان نیاز دارد، وارد میدان‌های جنگ می‌شود و از کیان کشور دفاع می‌کند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.