مدیریت آیورا با هدف آموزش زنان کشورهای حاشیه اقیانوس هند از نشانه های توانمندی و تاثیرگذاری زنان ایران است

asatid
انسیه خزعلی:

مدیریت آیورا با هدف آموزش زنان کشورهای حاشیه اقیانوس هند از نشانه های توانمندی و تاثیرگذاری زنان ایران است

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه مدیریت آیورا با هدف آموزش زنان کشورهای حاشیه اقیانوس هند توسط ایران انجام شد، گفت: این مسأله باعث بروز توانمندی‌های بانوان ایرانی در تخصص‌های مختلف شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در همایش ملی الگوی سوم زن مسلمان در گام دوم انقلاب اسلامی، که به همت سازمان بسیج اساتید دانشگاه تهران برگزار شده، ضمن بیان اینکه توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف نیاز به حمایت دارد، اظهار داشت: مهارت‌آموزی، آشنایی با سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسأله جمعیت و مسائل مرتبط با خلاقیت‌ها و ابداع‌گری به‌ویژه در زنان سرپرست خانوار باید مورد برنامه ریزی قرار گیرد و این امر نیاز به پشتیبانی جدی دارد. 
دکتر خزعلی،‌ با بیان اینکه آسیب‌زدایی از مسأله زن و خانواده بسیار ضروری است، تصریح کرد: یکی از آسیبها  طلاق است که برهمین اساس طرح پیشگیری از طلاق و مشاوره ۴سال نخست ازدواج توسط معاونت امور زنان و خانواده پیگیری می‌شود. 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه افزود: سال گذشته در نشست‌های دوجانبه و چندجانبه توانستیم گروه زنان  و مبارزه با فساد را با همکاری جمعی از کشورها تشکیل دهیم. 

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه موفقیت ما با اعمال ارزشهای مورد نظردر بیانیه آیورا یکی از بهترین دستاوردهای معاونت زنان در دولت سیزدهم بود، تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که هیچ کشوری حق دخالت و تعیین تکلیف در امور مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور ما ندارد ریاست محترم جمهور اعلام کردند که سند ۲۰۳۰ به هیچ وجه در کشور اجرایی نخواهد شد.  
وی افزود: ما با قاطعیت با هر نوع اِعمال و اجرای سند ۲۰۳۰ مخالف هستیم. 

دکتر انسیه خزعلی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد خردمندی و تدبیرگری زنان، گفت: زنان باخردورزی و تدبیرگری همانند حضرت زینب(س) که حرکت عاشورا را جاودان کرد می‌توانند نقش تاثیرگذار در تاریخ داشته باشند
وی در ادامه افزود: مطالبه‌گری ما از غرب  یکی در این زمینه است که زن غربی دچار ستم شده است و  نوع قوانین ، رویه‌ها و نگاه به زن باعث محرومیت از برخی حقوقشان شده است. زنان در برخی کشورهای جهان سوم که از الگوهای غربی تبعیت می‌کنند متوجه این ظلم شده اند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی زنان تأثیرگذار گفت: در آن کنگره یکی از زنان مدیر می گفت ما خواهان تساوی نیستیم ما متفاوتیم، چرا باید احکام مساوی برایمان وضع شود،  در عدالت است که ویژگی‌ها و توانمندی‌های هرجنس دیده می‌شود عدالت یعنی علاوه بر برخورداری برابر  باید امتیازات ویژه و توانمندی‌های خاص نیز دیده شود. 
خزعلی گفت: غربی‌ها اسم تساوی تلاش کردند علاوه بر نقش‌هایی که دین برای زن تعریف کرده است مسئولیت‌هایی بیشتری برزن تحمیل کنند این مسأله یکی از انواع ظلم هایی است که بر زنان بار شده است

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.