رویکرد معطوف به احصای نظام مسائل و ارائه راه‌حل‌های سیاستی در دانشگاه کمرنگ است

شنبه 1400/09/06 - 16:56 asatid
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور:

رویکرد معطوف به احصای نظام مسائل و ارائه راه‌حل‌های سیاستی در دانشگاه کمرنگ است

وحید آرایی معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در دیدار شورای مرکزی این سازمان با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از لزوم ارائه راه‌حل‌های سیاستی با رویکرد احصای مسائل کشور در دانشگاه سخن گفت.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج (ناب)، وحید آرایی معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در دیدار شورای مرکزی سازمان بسیج اساتید کشور با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسایل و مشکلات موجود در جامعه گویای این است که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به خوبی نتوانستند ارتباط با صنعت و جامعه را برقرار کنند چرا که ماموریت و رویکرد معطوف به احصای نظام مسائل و ارائه راه‌حل‌های سیاستی در دانشگاه کمرنگ است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نخبگان، بحث جهاد علمی مساله محور را مطرح فرمودند که این امر باید جزو ماموریت‌های اصلی دانشگاهیان و نخبگان و اساتید باشد.
این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: نهضت استادی بسیج مطابق با سند راهبردی ده ساله بسیج مستضعفین، ماموریت دستیابی به مرجعیت علمی و فکری و کمک و مشاوره به قانونگذاران و سیاستگذاران را بر عهده دارد و بر این اساس از طریق اندیشکده‌ها و گروه‌های علمی ذیل آنها وارد میدان نظام مسائل و نیازها شده است از جمله در مساله آب کشور. لازم است این کار ارزشمند اساتید مساله محور در نظام‌های آموزش عالی کشور بویژه به لحاظ حقوقی و ساختاری از جمله در آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی مورد ملاحظه و تجدیدنظر اساسی قرار گیرد. 
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در پایان عنوان کرد:  مجوز انتشارات توسط سازمان بسیج اساتید کشور در خرداد ماه سال گذشته اخذ شده و با توجه به انتشار آثار علمی اساتید مساله محور و مرتبط با نیازهای کشور، امیدواریم از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعنوان نشر علمی و دانشگاهی مورد توجه و اعمال قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)