صیانت از افراد وظیفه سنگینی بر دوش حراست است/ امروز نگران تهدید نظامی نیستیم

asatid
مردانی در نشست مدیران حراست دانشگاه‌‎ها:

صیانت از افراد وظیفه سنگینی بر دوش حراست است/ امروز نگران تهدید نظامی نیستیم

رئیس بسیج اساتید کشوردر نشست مدیران حراست دانشگاه‌‎ها: نقش حراست در صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی در محیط کار، در تعمیق فرهنگ و ارزش‌های انقلاب، در حفظ و صیانت از فرهنگ ایرانی و اسلامی در محیط کار نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی و اثباتی بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، محمد رضا مردانی در نشست مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با بیان اینکه در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ابر قدرت منطقه‌ای به تعبیر خود سرمداران استکبار جهانی در خاورمیانه می درخشد، بیان کرد: امروز دیگر نمی‌توانند از گزینه نظامی روی میز با جمهوری اسلامی ایران سخن بگویند. امروز ادبیات این‌ها این است که نمی‌خواهیم با جمهوری اسلامی درگیر شویم .
وی ادامه داد: به برکت خون شهدا و فداکاری و جهاد مجاهدان انقلابی چه فرزندان ایران زمین و چه سایر رزمندگان محور مقاومت، امروز نگران تهدید نظامی نیستیم .


رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: امروز دشمن با یک جنگ ترکیبی و همه جانبه به ویژه جنگ شناحتی و عملیات روانی به دنبال ایجاد تغییر در محاسبات ذهنی و افزودن به گره‌های ذهنی جوانان و مردم ما هستند که در اینجا جایگاه حراست‌ها، جایگاه‌های حاکمیتی، اساتید و آموزش عالی کشور برای جهاد تبیین و مقابله با این حرکت دشمن جایگاه بسیار حساس و مهمی است . 
مردانی خاطر نشان کرد: در میان نقش آفرینان این حوزه، نقش آموزش عالی و کنشگران دانشگاهی و نقش حراست نقش بی بدیل و بسیار موثر و تعیین کننده است .
وی تاثیر در صیانت از افراد و سرمایه انسانی را رکن اول از ارکان اداره سازمان ها دانست و گفت: صیانت از افراد وظیفه سنگینی بر دوش حراست است. نقش حراست در مقابله با نفوذ دشمن در سازمان و نفود در افراد و در سامانه ها امروز خیلی مهم است.


رئیس بسیج اساتید کشور ادامه داد: نقش حراست در صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی در محیط کار، در تعمیق فرهنگ و ارزش‌های انقلاب، در حفظ و صیانت از فرهنگ ایرانی و اسلامی در محیط کار نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی و اثباتی بسیار مهم است.
مردانی  خاطر نشان کرد: امروز در دانشگاه در حوزه عفاف و حجاب و مسئله ارزش‌های اخلاقی یا در زمان بحران و اغتشاش همیشه حراست نوک پیکان دفاع، حمله و صیانت است. این مسئولیت‌های سنگین، می‌طلبد که این مجموعه در آموزش عالی مورد توجه مسئولین باشد و با اقتضائات و نیازها و به ابزارهای روز مجهز شود تا بتواند نقش آفرینی‌های خوبی داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: تسهیل گری یکی از نیازهایی است که کارکنان و دانشگاهیان از حراست انتظار دارند. 
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت نیروهای انقلابی و ارزشی و تعریف همکاری‌های مشترک توسط حراست با این مجموعه‌هاست ما به نوبه خود در بسیج اساتید اعلام امادگی می کنیم که هم در سطح ملی و هم در دانشگاه، هر گونه کمکی که در راستای ماموریت های حراست بتوانیم انجام دهیم، این وظیفه را عهده دار و انجام می‌دهیم.


مردانی افزود: همه مشکلاتی که امروز گریبانگیر ما است، مربوط به تحریم و مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد می کند، نیست، بخشی به دلیل مشکلات نظام حکمرانی کشور است. هر سازمانی اگر برای خودش برنامه ای برای نوگرایی واصلاح روند و تقویت سرمایه انسانی داشته باشد و سازمان ها تحول گرا باشند کار پیش می رود؛ برخی سازمان ها توانسته اند راه خوبی پیدا کنند و به لحاظ کارآمدی خود را بالا بیاورند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با قوه قضاییه مبنی بر اینکه «دو مسئله مهم است گزینش و انتصاب»، بیان کرد: هم جذب و هم انتصاب مهم است، نقش حراست ها در این زمینه بسیار مهم است.
رئیس بسیج اساتید کشور با بیان اینکه پدافند غیر عامل مسئله مهمی است، ادامه داد: در دنیا مقالات و دستاورد های علمی تا به فناوری تبدیل نشود و نتیجه و سرمایه اش را استفاده نکنند، منتشر نمی شود. بسیاری از دستاوردهای علمی ما به راحتی روی پایگاه ها منتشر می شود و قبل از اینکه خودمان از آن استفاده کنیم دیگران استفاده می کنند.
وی ادامه داد: در بحث پدافند غیر عامل در حوزه علمی-فناوری باید قوانین محکم‌‌‌تری لحاظ شود که در اینجا بسیج اساتید می تواند به حراست در تعیین سطح مقالات و دستاورد های علمی که ارزش صیانت دارد کمک کند؛ بسیج اساتید می تواند در خدمت حراست باشد.
مردانی اضافه کرد: پدافند غیر عامل در حوزه علمی-فناوری یکی از مهمترین کارهایی است که امروز حراست عهده دار شده و قبلا بر عهده معاونت علمی بوده است، باید روی این مسئله دقت کند. بنده آمادگی بسیج اساتید را در این زمینه رسما اعلام می کنم.
رئیس بسیج اساتید کشور خاطر نشان کرد: مسئله مهم دیگر که باید به آن پرداخته شود حمایت از مدیران است. مدیران و روسای دانشگاه ها و مدیران زیر مجموعه شان تلاش و کوشش می کنند لذا امروز وظیفه ما دفاع وکمک به دولت است کمک به حل مشکلات مردم از طریق کمک به مدیریت کشور وسازمان ها اتفاق می افتد نه به شخص. برای کمک به دستگاه باید راهی برای این بخش داشت، ببینم کجا مشکل ایجاد شده برای آن بخش راهکاری ارائه کنیم.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.