بسیج اساتید متعلق به نظام است؛ نه جریان و نه حزب/ برای تحقق مشارکت حداکثری پای کار هستیم

asatid
مردانی در جمع روسای دانشگاههای سراسر کشور:

بسیج اساتید متعلق به نظام است؛ نه جریان و نه حزب/ برای تحقق مشارکت حداکثری پای کار هستیم

رئیس سازمان بسیج اساتید در جمع روسای دانشگاههای سراسر کشور گفت: بسیج اساتید متعلق به حاکمیت و نظام است، نه جریان و نه حزب. نه از جریانی دفاع می‌کند و نه شخص و گروهی، بلکه از انقلاب اسلامی ایران و ارزش‌های اسلامی و تمامیت ارضی کشور و همه تعلقات کشور و فرهنگ ایرانی اسلامی دفاع می‌کند که همه باید آن را تقویت کنند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید در جمع روسای دانشگاههای سراسر کشور از جمله مسائل مهم و اولویت دار را مساله انسجام دانست و خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم. قطعا مدیریت دانشگاه، رئیس دانشگاه و مسئولان دانشگاه نقش اصلی را در این میان دارند، چرا که گردانندگان دانشگاه هستند. باید از همه کسانی که می‌توانند به این امر کمک کنند به هر شکلی استفاده کرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: در شرایطی که دشمن همه تمرکز خود را بر جنگ شناختی گذاشته و با عملیات روانی می‌خواهد نا‌امیدی را پمپاژ کند و همچنین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید فراوان بر تقویت ایمان و امید می کنند، نباید به نا‌امیدی دامن زد. رئیس دانشگاه در هر دانشگاهی مسئول اصلی این اتحاد و یگانگی و برادری است. 

وی گفت: برای اعضای هیأت علمی و اساتید باید سرمایه‌گذاری کرد، باید کار کرد. بحث دانش‌افزایی و توانمندسازی، ایجاد فضای صمیمیت، شناخت پیشرفت‌ها در این مسیر موثر است.  در این مسیر اردوهای راهیان علم وپیشرفت از جمله اقدامات مهمی بود که در بسیج اساتید انجام شد. امسال ۲۰۰۰ نفر در اردوهای علم و پیشرفت شرکت کردند و خاطرات و بیان آنها پس از بازدیدها حقیقتا نشان‌دهنده این است که این بحث‌ها اثر دارد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: یکی از بحث‌هایمان باید این باشد که شناخت و اطلاعات و آشنایی اعضای هیات علمی را تا آنجا که ممکن است نسبت به پیشرفت‌های کشور افزایش دهیم و این همت روسای محترم دانشگاه‌ها را می‌طلبد. لازم است مدیران  همراه اعضای هیات علمی در این برنامه‌ها حضور یابند، برنامه‌های دیگری نیز باید باشد.

وی سپس به موضوع کادرسازی پرداخته و ضمن اشاره به پیمایش صورت گرفته از سوی بسیج اساتید در برخی دانشگاه‌ها، عنوان کرد: مساله کادرسازی بسیار مهم است. روایت مشهوری از پیامبر اکرم (ص) است که می‌فرمایند دو دسته هستند که صلاح و فساد امت من را رقم می‌زنند؛ امرا و فقها. اگر در دانشگاه این دو دسته را بخواهیم بیان کنیم، امرا همین مسئولان و مدیران دانشگاه هستند و فقها هم اعضای هیأت علمی هستند. این دو موضوع ، موضوعات بسیار مهمی هستند و نمی‌شود آن را به دیگران واگذار کرد. 

حساسیت و قبول مسئولیت نسبت به فضای فرهنگی دانشگاه از دیگر موضوعاتی بود که مردانی در این نشست بر آن تاکید کرده و افزود: متاسفانه در برخی دانشگاه‌ها در موضوع فضای فرهنگی دانشگاه، شاهد بی‌عملی‌هایی هستیم. روسای دانشگاه‌ها زحمت زیادی می‌کشند و خودشان در صحنه هستند، غصه می‌خورند و در میدان هستند اما برخی مدیران کاملا مسئولیت خود را رها کرده‌اند و یا در انجام وظیفه‌ خود کوتاهی می‌کنند و این وظیفه باز بر دوش رئیس دانشگاه می‌افتد. 

وی تاکید کرد: بسیج اساتید متعلق به حاکمیت و نظام است، نه جریان و نه حزب. نه از جریانی دفاع می کند و نه شخص و گروهی، بلکه از انقلاب اسلامی ایران و ارزش‌های اسلامی و تمامیت ارضی کشور و همه تعلقات کشور و فرهنگ ایرانی اسلامی دفاع می‌کند که همه باید آن را تقویت کنند. انشا‌الله با کمک شما در آینده این مجموعه برای نقش آفرینی بیشتر در حوزه ارزش‌های اسلامی و همچنین نقش‌آفرینی در بخش‌های علمی و مهارتی و تخصصی بتواند مفید باشد.

رئیس بسیج اساتید کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و لزوم مشارکت حداکثری، آن را در آینده رفتار دانشجویان و اساتید نیز موثر دانسته و گفت: این موضوع از جمله اولویت‌هاست و باید به آن توجه کرد. 

مردانی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و در کنارهم در فضای کلاس و خوابگاه و هر جا امکان دارد با دانشجویان عزیز ارتباط بگیریم و تبیین کنیم تا آنها نیز خانواده‌هاشان را و دوستان و همکاران خود را برای مشارکت حداکثری در انتخابات انشاالله پای کار بیاورند.  

وی ادامه داد: راهبرد جدی بسیج اساتید و تاکید ما همراهی بسیج اساتید با مسئولان دانشگاه‌هاست. روسای دانشگاهها مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و آن سکان داری  نظام تعلیم و تربیت در بخش آموزش عالی است و بسیج اساتید نیز در کمک و همراهی انجام وظیفه خواهد کرد. 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.