تبیین جنایت‌های صهیونیست‌ها؛ وظیفه اصلی اساتید و نخبگان عدالت‌جو و آزادی‌خواه /شناخت عمیق افکار عمومی از ماهیت نظام سلطه، مقدمه تحقق شعار جهان عاری از سلطه آمریکا است

سه شنبه 1402/08/16 - 09:55 asatid
دکتر حسینی در همایش بین‌المللی «جهان عاری از سلطه آمریکا و صهیونیسم»:

تبیین جنایت‌های صهیونیست‌ها؛ وظیفه اصلی اساتید و نخبگان عدالت‌جو و آزادی‌خواه /شناخت عمیق افکار عمومی از ماهیت نظام سلطه، مقدمه تحقق شعار جهان عاری از سلطه آمریکا است

معاون رئیس‌جمهور، وظیفه اصلی اساتید و نخبگان عدالت‌جو و آزادی‌خواه در اقصی نقاط جهان را تبیین جنایت‌های صهیونیست‌ها و حمایت آمریکا و حامیان غربی آن دانست و گفت: اساتید و دانشگاهیان باید با ارائه تحلیل درست از شرایطی که در غزه با حمایت آمریکا در جریان است، شناخت عمیقی از ماهیت واقعی سلطه‌گران و نظم ناعادلانه کنونی جهان به افکار عمومی ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور دکتر سید محمد حسینی در همایش بین‌المللی «جهان عاری از سلطه آمریکا و صهیونیسم» که در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه امروز افکار عمومی جهان از شدت جنایت‌های رژیم صهیونیستی جریحه‌دار شده و احساسات و عواطف و وجدان‌های بشری از کشتار زنان و کودکان معصوم و بی‌پناه به درد آمده است، اظهار داشت: امروز مردم جهان بهتر می‌توانند ذات و ماهیت خشن و استکباری آمریکا را درک کنند و اساتید با حضور فعال در عرصه اطلاع‌رسانی و ارائه تحلیل‌های واقعی می‌توانند شناخت واقعی و عمیقی از نظام ناعادلانه جهان و یکه‌تازی‌های آمریکا و استانداردهای دوگانه غرب در خصوص حقوق بشر فراهم کنند و این معرفت می‌تواند مقدمه تحقق شعار جهان عاری از سلطه آمریکا باشد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به تظاهرات گسترده مردم در محکومیت جنایات صهیونیست‌ها، گفت: اندیشمندان و نخبگان فراوانی در این اعتراضات شرکت کرده یا موضع‌گیری می‌کنند؛ که با شناسایی و استفاده از نظرات آنان می‌توان، مقابل بی‌عدالتی در عرصه جهانی ایستادگی کرد. امروز جمعیت‌های انبوه در سراسر جهان بویژه کشورهای غربی علیرغم اینکه دولت‌هایشان مجازات سنگینی برای حضور در راهپیمایی حمایت از فلسطین و نفرت از صهیونیست‌ها تعیین کرده‌اند، به خیابان‌ها آمده و از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفاع می‌کنند و این یک تحول و فرصت مناسبی برای ایجاد جبهه واحد علیه نظام سلطه است.

دکتر حسینی تاکید کرد: ظلم و جنایتی که علیه مردم غزه و فلسطین جریان دارد، پایه‌های حکومت استبدادی آمریکا را به لرزه در‌می‌آورد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سلطه‌گران در سراشیبی افول و اضمحلال قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ امپراطوری‌ها و قدرت‌های بزرگ جهانی بخاطر ظلم علیه بشریت از نقشه جغرافیا حذف شده‌اند لذا فروپاشی امپریالیسم آمریکا نیز بعید و دور از ذهن نیست.

دکتر حسینی گفت: روزگاری رژیم صهیونیستی با چند کشور عربی وارد جنگ شد و در جنگ ۶ روزه بخشی از خاک آنها را به اشغال خود درآورد و بعدها حتی تا نیمی از لبنان و بیروت پیشروی کرد اما امروز که ملت‌های منطقه با الهام از استقامت و ظلم‌ستیزی ملت ایران راه مقاومت را در پیش گرفته‌اند، اسرائیل غاصب در مقابل جنبش جهاد اسلامی و حماس در نبرد نظامی با چالش جدی مواجه شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در عملیات طوفان‌الاقصی، رژیم صهیونیستی شکست نظامی، امنیتی و سیاسی سنگینی متحمل شد؛ اظهار داشت: صهیونیست‌ها چون جرأت مقابله در میدان نبرد را ندارند، به قتل عام زنان و کودکان بی‌دفاع و مظلوم غزه روی آورده‌اند و بر خلاف همه مقررات و معاهدات بین‌المللی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه، مردم بی‌دفاع و مراکز بهداشتی و درمانی را مورد حمله قرار می‌دهند و متاسفانه دولت‌های غربی که به دروغ خود را مدعی حقوق بشر، حقوق زن و کودک نشان می‌دادند نه تنها در مقابل این جنایات جنگی سکوت کرده‌اند بلکه از آن حمایت می‌کنند.

دکتر حسینی در ادامه با بیان ضرورت توجه به مباحث وحیانی و قرآنی در تحلیل مبارزه با ظلم و مقابله با مستکبران، به آیات ابتدایی سوره بروج اشاره کرد و گفت: در این سوره وضعیتی ترسیم شده است که در آن مومنین تحت شکنجه هستند و خداوند اصحاب اخدود را لعن و نفرین می‌کند. اصحاب اخدود کسانی بودند که مؤمنان را در چاله‌هایی پر از آتش می‌انداختند و در کنار آتش می‌نشستند و شکنجه و سوزاندن مؤمنین را با خونسردی و قساوت مشاهده می‌کردند. خداوند این مشرکین را لعن و نفرین می‌کند و به کسانی که چنین جنایت‌هایی مرتکب می‌شوند، هشدار می‌دهد که به سزای اعمال‌شان خواهند رسید.

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز ضرورت دارد تا افکار عمومی جهان شناخت عمیق و درستی از ماهیت جنایتکاران جهان داشته باشند و افکار عمومی جهان بویژه جهان اسلام سران خود را به دفاع از مردم فلسطین و محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی و آمریکا وادار کنند، خواهان قطع فوری بمباران‌ها شود و گذرگاه رفح را برای ارسال کمک‌ها باز کنند. دکتر حسینی خاطرنشان کرد: برخی نظریه‌پردازان غربی در آغاز شکل‌گیری رژیم جعلی صهیونیستی، تداوم آن را متوقف بر قدرت بازدارندگی اعلام کردند و این بازدارندگی با قدرت نظامی و ایجاد رعب و وحشت و القای شکست‌ناپذیری اسرائیل بوجود آمده است. اینک که بعد از ۷۵ سال، عملیات طوفان‌الاقصی این قدرت پوشالی و بازدارندگی را خدشه‌دار کرده، اضمحلال این رژیم خون‌آشام هم شروع شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: وقتی بایدن اعلام می‌کند حتی اگر اسرائیل وجود نداشت آنرا می‌بایست ایجاد کرد، معلوم می‌شود بهانه‌هایی همچون دلسوزی برای اسکان آوارگان یهودی و حمایت از آنها واهی و ادعایی بیش نیست و آنها صرفاً به دنبال وارد کردن خنجری بر پهلوی کشورهای مسلمان منطقه هستند تا از آن برای اعمال فشار و تامین منافع خود استفاده کرده و انرژی منطقه را تحت کنترل خود داشته باشند.

دکتر حسینی گفت: اگر بر فرض کسی از تاریخ جنایت‌های آمریکا در نقاط مختلف جهان از ویتنام تا بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی اطلاعی نداشته باشد، مرور جنایت‌های یک ماه اخیر شیطان بزرگ در غزه برای شناخت ماهیت پلید و وحشیانه آن کفایت می‌کند.

انتهای پیام/

روابط عمومی مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.