بمناسبت هفته بسیج

محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.

محمد باقری مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در گردهمایی مدیران بسیج اساتید استان و دبیران حلقه های صالحین در دانشگاه پیام نور استان : بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.

محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان محمد باقری مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در گردهمایی مدیران بسیج اساتید استان و دبیران حلقه های صالحین در دانشگاه پیام نور استان : بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.
رسالت اصلی بسيج حفاظت از انقلاب اسلامي است راهبرد رهبر معظم انقلاب ، جذب حداكثري بسيج است كه در اين راستا روز بسیج فرصتی است تا با معیار اندیشه و تفکر بسیجی، روحیه و انگیزه و اعتقاد اساتید نسبت به مهمترین ارزشهای نظام به معرض سنجش گذاشته و تلاش ایشان برای احیای ارزشهای انقلاب در سطح دانشگاه و جامعه را بسنجد.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت : اندیشه بلند معمار کبیر انقلاب امام راحل بعنوان تشکیل بسیج بر ذهن مردمان این مرز و بوم نفوذ کرد و در سیر تاریخی خود در چهار دهه با نمود های مختلف ، انقلاب اسلامی را ایجاد و با حضور در هشت سال دفاع مقدس قدمهای جدی برداشته شد و تلاشهای موثری در بازسازی اقتصادی را رقم زد و اینک بسیج بعنوان بالاترین دموکراسی دینی و بعنوان یک الگو برای کشورهای دیگر ، گام در عصر تمدن سازی نهاده است. بسیج در عرصه های علمی ، فرهنگی ، اجتماعی ، نظامی و اقتصادی خود همواره موفق بوده و افق های بلند را با منویات رهبر معظم انقلاب پیش رو داشته است و در هر یک از زیرساختها اقشاری از جامعه همراه این مسیر گردیده است و البته سهم بسزایی از قشر نخبگانی جامعه اساتید دانشگاه در این راه حضور جدی و موثری از ابتدای انقلاب تا کنون داشته اند.
محمد باقری در ادامه افزود : بی شک استاد بسیجی را بیشتر با مولفه های علمی ، عقیدتی و اندیشه ای اش در جامعه باید شناخت استادی با شاخصه های ایمان متفکرصاحب بصیرت، خودباور ،شجاع با اخلاص با نشاط اهل نظر، کارآمد ، امیدوار ، دارای روحیه و اندیشه جهادی همواره آماده به کار ، وظیفه محور ،صاحب نظم، اخلاق و روحیه الهی و اسلامی و در نهایت ولایتمدار است. استاد بسیجی با تمام توانش تصمیم کمک به حل مشکلات و معضلات جامعه اش را دارد و در این راه تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه یک استاد بسیجی در عرصه جامعه و دانشگاه ، فرمانده مقابله با جنگ نرم است و وظیفه اش آماده سازی و بصیرت افزایی دانشجویان و آحاد جامعه به عنوان افسران این عرصه پیچیده و سخت است. یک استاد بسیجی در عرصه سیاست یک عنصر انقلابی ، جهادی و دارای بصیرت است که انتقال بصیرت به جوانان و نسلهای آینده برخود لازم می داند.
محمد باقری با اشاره به بهره مندی از اساتید بسیجی دانشگاه ها در پروژه های گوناگون عنوان داشت: این اساتید با انگیزه های جهادی و روحیه بسیجی که از دوران دفاع مقدس برای ما به ارمغان آمده است، توانسته اند اقدامات قابل توجهی را انجام دهند و در یافتن راه حل برای عبور از مشکلات و معضلات علمی کشور تلاش های موثری را انجام دهند.

در این نشست حجت الاسلام دکتر رضائی اصفهانی مترجم و مفسر قرآن کریم ،استاد تمام جامعه المصطفی العالمیه و سرحلقه صالحین بسیج اساتید استان اصفهان با بیان نقش شیعه در پیدایش علوم اسلامی به اهمیت و وجوب این موضوع پرداخت
ویضمن گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم (ص) وامام جعفر صادق (ع) در رابطه با میلاد حضرت محمد (ص) به بیان علم ایشان پرداختند

دانلود فایل ارائه شده توسط استاد رضائی اصفهانی با موضوع نقش شیعه در پیدایش علوم اسلامی

محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.محمد باقری :بسیج پیوندی از جنس اندیشه و عمل، فرهنگ و حرکت و پویایی و تفکر در راه حل معضلات جامعه است.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.