مشاور مقام معظم رهبری در مجمع عالی بسیج اساتید کشور:

بسیج ادامه راه انقلاب و ساز و کاری برای حفظ شور و حال انقلابی است

مشاور مقام معظم رهبری در نشست مجمع عالی سازمان بسیج اساتید کشور گفت: بسیج را ادامه راه انقلاب و ساز و کاری برای حفظ شور و حال انقلابی می‌دانم.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور، غلامعلی حداد عادل عصر دیروز (سه شنبه ۱۳ آذرماه) در مجمع عالی سازمان بسیج اساتید کشور که با حضور استادان صاحب نظر از دانشگاه ها، مراکز علمی و تصمیم ساز کشور به منظور بررسی آخرین وضعیت دانشگاه‌ها و ترسیم راهبرد‌های آینده پژوهانه در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد گفت: بسیج را ادامه راه انقلاب و ساز و کاری برای حفظ شور و حال انقلابی می‌دانم.

 

 وی ضمن گرامیداشت یاد شهید دکتر چمران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند چمران الگوی ماست، گفت: تصور می کنم چمران را در قیامت به عنوان گواه برای امثال ما حاضر کنند و ما را با او بسنجند.

 

وی با بیان اینکه در طول سال های مختلف قبل و بعد از انقلاب همواره شاهد تغییراتی بوده ایم تصریح کرد: در ۴۰ سال گذشته خیلی از عناوین، معانی مختلف گرفت؛ ولی بسیج همچنان بسیج است و نقش خود را ایفا می کند.

 

حداد عادل با اشاره به اینکه از زمان تصویب اساسنامه سازمان بسیج اساتید در شورای عالی انقلاب فرهنگی برخی به مخالفت با آن پرداختند و می گفتند شما می خواهید دانشگاه ها را پادگان کنید گفت: امروز همان ها سرنوشت خوبی پیدا نکردند و وابستگان آنان در خیابان ها آشوب کردند. به طور مثال انجمن‌های اسلامی در دانشگاه‌ها قبل از انقلاب یکصدا‌ تر بود، ولی امروز دچار چند صدایی شده به طوری که یکی از آن‌ها در دوره‌ای بیانیه‌ای صادر کرد که نباید حکومتی اسلامی داشته باشیم، ولی بسیج همواره در طول چهل سال گذشته یکصدا و پای آرمان‌های انقلاب و امام مانده است.

 

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه بسیج باید به گروهی مرجع تبدیل شود ادامه داد: امروز در کشور شاهد جابجایی در گروه‌های مرجع هستیم و بسیاری از گروه‌هایی که در اوایل انقلاب حضوری پررنگ داشتند امروز کنار رفتند و جای خالی یک گروه مؤمن و انقلابی احساس می‌شود که بسیج این ظرفیت و قابلیت را دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.