رو نمایی از ۳ کتاب با موضوع نظام فکری رهبرمعظم انقلاب؛

همایش ملی نظام فکری آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: نظریات مقام معظم رهبری دو ویژگی دارند ۱_ در واقع یک انتقاد استاد شاگردی دارد ۲_ نظریات ایشان توحید محور است همه افکار ایشان توحید محور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، صبح امروز همایش ملی نظام فکری آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور سردارسلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امام جمعه و استاندارکرمان، مسئولان استانی و جمعی از اساتید دانشگاه های سرتاسرکشور که ارایه مقاله نمودند، برگزار شد. در این همایش سردار سلیمانی دانشگاه شهید باهنرکرمان را پیشگام در این حرکت دانست که توفیقی برای استان کرمان محسوب میشود ایشان افزود بنده به عنوان یک کرمانی افتخار می کنم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۴ موضوع مهم را در صحبت های خود مورد بحث قرار داد: ۱. معرفت دینی ۲. مبحث معنویت در نظام اسلامی و نظام ها و دیگر ادیان ۳. جایگاه تربیت در نظام اسلامی ۴. ضرورت شناخت اندیشه های امام و مقام معظم رهبری برای جامعه مخصوصاً جامعه علمی. ایشان نظریات رهبر معظم انقلاب را دارای دو ویژگی دانستند:  ۱_ در واقع یک انتقاد استاد شاگردی دارد  ۲_ نظریات ایشان توحید محور است همه افکار ایشان توحید محور است.

سردار سلیمانی در ادامه افزود: اگر این اندیشه ها به طور جدی تبیین نشود و مورد تحقیق و بررسی قرار نگیرد بحث تهاجم فرهنگی چه بر سر فرهنگ ملی و اسلامی ما می آورد ، راه مقابله تبیین دقیق این نظریه هاست تنها بانی که بر این نظریه های امام تاکید می کند، مقام معظم رهبری است ، امام پایه گذار هستند این دو رهبر والا مقام مدیریت و رهبری را دو موضوع مجزا از هم نمی دانند و این دو موضوع در هم تنیده شده‌اند ولایت برای مدیریت ایجاد شده است ایشان عزت و قدرت و ثروت را توأم با معنویت می‌دانند.

شایان ذکر است در ادامه همایش با حضور مسئولین از ۳ کتاب با موضوع نظام فکری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ رونمایی شد. در این همایش که با همکاری سازمان بسیج اساتید استان کرمان و با مدیریت گروه معارف اسلامی دانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزار شد اساتید مختلفی به ارایه مقاله خود پرداختند که برخی از آنان اساتید بسیجی عضوسازمان بسیج اساتید استان کرمان بودند؛ عبارتند از:

۱. دکتر محمود بابائی

۲. دکتر محمدهادی قهاری

۳. دکتر علیرضا زمزم

۴. دکتر محمدرضا صرفی

۵. دکتر فتانه درتاج

۶. دکتر اکرم باغخانی

۷. دکتر جواد مداحی

۸. دکترغفاری

۹. حجت الاسلام دکتر حسن عسکری

۱۰. دکتر حسین عربنژاد

همچنین در برنامه جنبی این همایش علمی سردار سلیمانی به همراه مسئولان ارشد استانی و جمعی از دانشگاهیان، با حضور در حسینیه شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر با آرمان های شهدا تجدیدمیثاق کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.