سناریوی اغتشاش و ناآرامی در پرتو انفجار در لبنان توسط آمریکا

دوشنبه 1399/05/27 - 10:29 asatid-ghadiri
در هفتمین نشست شورای تبیین مواضع معاونت بررسی و گفتمان سازی

سناریوی اغتشاش و ناآرامی در پرتو انفجار در لبنان توسط آمریکا

هفتمین نشست شورای تبیین مواضع معاونت بررسی و گفتمان سازی جنبش استادی بسیج ایران با موضوع تحولات اخیر لبنان و پیامدهای آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز رسانه‌ای جنبش استادی بسیج ایران (جابا)، معاونت بررسی و گفتمان سازی جنبش استادی هفتمین نشست شورای تبیین مواضع را با موضوع تحولات اخیر لبنان و پیامدهای آن در سالن شهید شهریاری سازمان بسیج اساتید برگزار کرد.

 

 دکتر مصلح زاده استاد دانشگاه و کارشناس مسائل منطقه، در این نشست با اشاره به چگونگی و مقطع زمانی و مکان حادثه بندر بیروت، به بیان نقشه و سناریوی آمریکا با همراهی رژیم صهیونیستی برای زمین‌گیر کردن جریان مقاومت در منطقه پرداخت.

 

وی با اشاره به شکست‌هایی که حزب الله به رژیم صهیونیستی در سال‌های 2000 و 2006 تحمیل کرده که منجر به عقب نشینی این رژیم  از خاک لبنان شده است، گفت: لبنان تنها کشور عربی بود که توانست داغ شکست را بر دل این رژیم کودک کش بنشاند و از همین رو رژیم جعلی صهیونیستی همواره مترصد انتقام از لبنان بوده است.

 

دکتر مصلح زاده در ادامه فرضیه‌های چهارگانه‌ای را برای انتقام از لبنان  مورد بررسی قرار داده و بیان کرد: فرضیه اول آنست که؛ انتخاب بندر بیروت به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تنفسی جریان مقاومت و از شاهرگ‌های حیاتی اقتصادی بوده است.  فرضیه دوم؛ زدن ضربه وسیع برای زمین گیر کردن حزب الله است . فرضیه سوم؛ نقطه ضعف دولت لبنان در عدم تعیین تکلیف برای دپوی نیترات آمونیوم در هفت سال گذشته و بهره برداری آمریکا از این نقطه ضعف است و در نهایت  می‌توان فرضیه چهارم را  ضرورت برخورد آمریکا با حزب الله عنوان کرد.

 

وی در پایان هوشمندی و درایت سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان را در سخنرانی وی پس از انفجار، بسیار راهبردی و در جهت خنثی کردن توطئه دشمنان لبنان ارزیابی کرد و گفت: لبنان باز هم از این آزمون سرافراز بیرون خواهد آمد و بازیچه قدرت های غربی نخواهد شد.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.