معاونت بررسی و گفتمان‌سازی جنبش استادی بسیج ایران منتشر کرد:

بیست و سومین شماره نشریه تحلیلی بصائر

بیست و سومین شماره نشریه تحلیلی "بصائر" ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم، هفته چهارم تیرماه ۹۹ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز رسانه‌ای جنبش استادی بسیج ایران (جابا)، بیست و سومین شماره نشریه تحلیلی بصائر ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم و به همت معاونت بررسی و گفتمان‌سازی سازمان بسیج اساتید کشور هفته چهارم تیرماه منتشر شد.

 

 بیست و سومین شماره از نشریه تحلیلی بصائر  با ارائه  ۳ مقاله با عناوین  " فرصت‏‌ها و تهدیدهاى تحول آفرینى در سال ۹۹ " ؛ " پیروزی جنگ روایت‌‏ها " و " نگاهى به خط رسانه‌‏اى دشمن در حادثه نطنز " به تحلیل وقایع روز پرداخته است.

 

در بخشی از نوشتار این نشریه تحلیلی چنین آمده است:

 

سال ۹۹ را با اوج‏گیرى كرونا- میهمان ناخوانده‏ى زیست بشرى - آغاز كردیم. بزرگترین تهدید را تا حدود زیادى با همكارى مردم و مسؤولان مدیریت كردیم. اگرچه نقائص و كاستى‏هایى وجود داشته و دارد اما مشاركت فعال مردم، انتشار عطر مواسات و همدلى مومنانه بهترین و زیباترین تصاویر انسانى و اخلاقى را پیش روى جهان قرار داد و نشان داد كه چگونه مى‏توان بزرگترین تهدیدها را به فرصت تبدیل كرد.

 

در خرداد ماه امسال، مجلس یازدهم با تركیب جوان و آرایش انقلابى و تحول‏خواهى آغازبكار كرد و امیدها را به اصلاح و تحول بیش ازپیش تقویت كرد. بهمین جهت از همان روزهاى اول مورد هجمه ‏بى‏امان استكبار رسانه‏اى و پیاده نظام داخلى‏اش قرار گرفته است.

 

عملكرد خوب و عدالت‏‌محورانه و فسادستیزانه قوه قضائیه و ورود این قوه در حوزه‏‌هاى حقوق شهروندى، حمایت از تولید و كارآفرینى و خصوصا اصلاح و تحول از درون، موجب شده است تا در نظرسنجى‏‌هاى مختلف این قوه و رئیس محترم آن نصاب بالایى از اعتماد را در حساب نظام اسلامى ذخیره كند.

 

 فراهم شدن مقدمات دولت جوان حزب اللهى و تقویت قوه مجریه در سال ۹۹ اتفاق خواهد افتاد و ثمرات آن در بهار ۱۴۰۰نمودار خواهد شد.

 

تاب آورى ‏بى‌‏نظیر و صبر و شكیبایى كم‏‌نظیرو بصیرانه، بهترین و مظلوم‌‏ترین و مقتدرترین مردم تاریخ در برابر تحریم‌‏هاى فزاینده و به زعم دشمن فلج‌‏كننده و آشوب‌‏آفرین و نیز بى‌‏تدبیرى‏‌ها و ضعف‌‏هاى آشكار مدیریتى دولتمردان، كه حكایت ازبصیرت ملت آگاه ما دارد، از فرصت‏‌هاى بزرگ و بى‏‌بدیل است.

 

 نمایش قدرت بازدارندگى نظامى ایران انقلابى و تأثیر مستقیم آن در اقتصاد، نمایش عینى و پاسخ عملى به شبهه‌‏ها و سئوالات زیادى بود كه منجر به تنویر افكار عمومى، تقویت غرور ملى و خنثى كردن شبهه‏‌سازى‏‌ها شد و فرصت‏‌نمایى جدیدى را پدید آورد.

 

 شكست‌‏هاى راهبردى آمریكا در منطقه و عجز از تشكیل جبهه متحد و ائتلاف‏‌سازى منطقه‌‏اى برعلیه ایران و عدم نیل به هدف گذارى‏‌هاى شیطانى‌‏اش در پروژه‏ بى‏‌دولتى در كشورهاى مقاومت و زمین‌‏گیر شدن عربستان و ارتجاع منطقه دریمن، كه به تقویت عمق راهبردى ایران انجامیده است نیز از فرصت‏‌هاى تعیین‌‏كننده در سال ۹۹ و پس از آن خواهد بود.

 

 شكست رژیم صهیونیستى در تشكیل دولت قوى در داخل و عقب‏‌نشینى او از طرح شیطانى معامله قرن و الحاق كرانه غربى را باید در فهرست شكست‌‏هاى استكبار قرار داد.

 

وضعیت درهم ریخته آمریكا و اروپا و مشغولیت آنان به كرونا و مدیریت افتضاح و رسواكننده‏‌ى مدعى دولت‌‏هاى قدرت و مدیریت، بهترین زمان براى اغتنام فرصت جهت قوى شدن ایران انقلابى است.

 

 شرایط بحرانى و اوضاع نابسامان آمریكا كه ازسویى درگیر جنبش‏‌ها و اعتراضات سیاهپوستان و رنگین پوستان محروم و عموم مردم آمریكااست و از دیگر سو با انتخاباتى سخت و دشوار و آینده‏اى مبهم درصورت‌‏بندى قدرت، دست به گریبان است، طبعا دولتمردان نادان آمریكا را در این فرصت بیشتر به خودشان مشغول كرده و خواهد كرد.

 

 تحریم‌‏هاى ظالمانه‌‏ى آمریكا به علاوه شرایط به‏وجود آمده دربازار نفت به‏‌خاطر كرونا و اقتصاد كرونایى جهان، موقعیت مناسب‏ترى را براى آزادسازى دست و پاى اقتصاد ایران از نفت و تحقق اقتصاد بدون نفت فراهم كرده است.

 

 نیروى جوان و مومن و انقلابى فراوان در قالب جمعیت‌‏ها، انجمن‌‏ها، گروه‏‌هاى جهادى عمرانى، تبلیغى، علمى، فرهنگى، تشكل‌‏هاى مردمى و بسیجى، شركت‏‌هاى دانش‏‌بنیان كه در آزمون‌‏هاى دشوار سال‌‏هاى اخیر پیروز و سربلند به میدان آمده و مانده‏‌اند.

 

همه این فرصت‌ها البته مرهون لطف الهى و عنایات مهدوى و هدایت‏‌هاى رهبرحكیم انقلاب اسلامى است.....

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.