محسن رضایی در سومین آیین گرامیداشت استاد تراز انقلاب اسلامی:

استاد تراز انقلاب اسلامی باید در خط مقدم جبهه باشد

دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین آیین گرامیداشت استاد تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یار فراموش نشدنی روزهای مظلومیت ایران از نقش و وظایف استاد تراز انقلاب اسلامی در جبهه مبارزه سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین آیین گرامیداشت استاد تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یار فراموش نشدنی روزهای مظلومیت ایران گفت: ملت‌ها با نمادها و اسطوره‌هایشان شناخته می‌شوند. نمادها شناسنامه ملت‌ها هستند. از میان برجستگان و قهرمانان ملی در هر کشوری جمعی انتخاب می‌شوند تا آن کشور خود را از طریق معرفی آنان به دنیا معرفی نماید. نمادها قلل معنوی هستند که به جوامع اعتماد به نفس و تحرک می‌بخشند، قلل افتخارآمیزی که ملت‌ها انتظار دارند بارها تکرار شود.

 

وی ادامه داد: اینکه دانشگاهیان چمران را نماد استاد تراز انقلاب اسلامی معرفی می‌کنند، قابل تقدیر است. چمران به حقیقت از بعد انقلابی و مردمی، اعتقادی و علمی در رتبه بالایی است که می‌تواند نماد استاد تراز در دانشگاه باشد.

 

رضایی با توصیف شخصیت چمران و بخشی از زندگینامه او عنوان کرد: چمران یک انقلابی برجسته بود، که هم در جبهه علم موفق و نمونه بود و هم در خط مقدم جبهه دفاع از کشور فعالیت برجسته و ویژه‌ای داشت که نهایت هم با اصابت خمپاره، ۶۰ دشمن در مکانی بسیار نزدیک به خط مقدم به شهادت رسید.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سلامت سیاسی شهید دکتر چمران اظهار کرد: ایشان با وجود آنکه در فضای نهضت آزادی بود، وقتی دید که این نهضت از انقلاب فاصله گرفت، محکم کنار امام خمینی(ره) ایستاد و به مسیر خود ادامه داد و از اتوبوس انقلاب پیاده نشد. چمران با یک دست علم و با یک دست مبارزه را داشت. در یک دستش دانش بود و تخصص و در دست دیگرش عمل. علم و عمل او توام بود و این همان چیزی است که اکنون دانشگاه‌های ما بدان نیاز دارد.

 

دکتر محسن رضایی با اشاره به  اینکه امروز ملت ما در در دو جبهه مبارزه  قرار دارند که یکی از بعد امنیت،استقلال و اقتدار و بعد دیگری تحریم اقتصادی است، عنوان کرد: اساتید انقلابی باید در متن هر دو جبهه  حضور یابند. فشارهایی که در این دو حوزه بر کشور وارد شده بسیار عظیم است اما ملت ما باتمام توان می‌جنگند، پیشرفت‌های ما در این جبهه‌ها عالی است.

 

وی ادامه داد: ماهواره‌‍‌های ما امروز عکس‌های دقیق از مواضع دشمن می‌فرستند، موشک‌های ما امروز توان آمریکا را برهم زده است. از نظر سیاست خارجه و دفاع و امنیت، پیشرفت‌های فوق‌العاده داشته‌ایم اما در جبهه اقتصاد و معیشت، مدیریت جهادی نداشته‌ایم و نوع حکمرانی در بحث اقتصاد جهادی نبوده است و قوانین ما در حوزه اقتصادی با آرمان‎های انقلاب متناسب نیست.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه متولیان حکمرانی اقتصادی در کشور، امروز انگشت اتهام خود را به سمت نظام نشانه گرفته‌اند، گفت: در زمینه اقتصادی باید جریان انقلابی آغاز شود. در زمینه مبارزه با فساد این جریان شروع شده است و در سال‌های آینده این جریان انقلابی پیش خواهد رفت و اساتید انقلابی باید در این جریان پیشگام باشند و یاس و ناامیدی را کنار بگذارند. امروز مجلس انقلابی ، افکار نو و راهکارهای نوی پیش رو خواهد آورد و اساتید بسیجی و تراز انقلاب باید در خط مقدم باشند و حتی در این مسیر همچون چمران، مورد اصابت خمپاره‎ها قرار ‌گیرند. امروز روزی است که تحولاتی باید در کشور آغاز شود، که البته رهبر انقلاب کلید تحولاتی را زده‎اند و در ماه‌های آینده شاهد فرازهایی از آن خواهیم بود.

 

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که اساتید انقلابی پیشروان تحولات آینده باشند و به رهبر انقلاب لبیک گویند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.