در بیانیه کانون بسیج دانشگاه‌های شهرستان خوی به مناسبت سالروز تشکیل بسیج اساتید مطرح شد:

مطالبه رهبر از جامعه علمی کشور؛ احساس مسئولیت و داشتن روحیه جهاد علمی است

کانون بسیج اساتید دانشگاه‌های شهرستان خوی(استان آذربایجان غربی) به مناسبت روز بسیج اساتید و شهادت دکتر چمران بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی، در متن بیانیه استادان بسیجی شهرستان خوی آمده است:

 

بسمه تعالی

در اربعین دوم انقلاب اسلامی ملت ایران علم و پژوهش لازمه کسب جایگاه رفیع تر در دنیایی است که غرب سکولار با تکیه بر دانش خود ، ثروت و نفوذ و قدرتش را بسط داده است و بواسطه تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب مانده از کاروان علم ، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گرفته است .

 

از این رو است که مقام معظم رهبری دانش را آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور تلقی می کنند. این رسالت عظیم بر دوش اساتید و معلمین متعهدی است که حرکت به سمت قله های دانش جهان را از چند وقت پیش دراین مرز و بوم آغاز کرده و حتی در این طریقت مقدس شهیدانی از قبیل شهدای هسته ای خون پاک خود را در پای نهال دانش این خطه ریخته اند. امروز مطالبه عمومی پرچم دار این نظام مقدس از جامعه علمی کشور احساس مسئولیت بیشتر وداشتن روحیه جهاد علمی در این عرصه است .

 

در این بین شهید مصطفی چمران با سبک زندگی معتقدانه به اسلام و دور از هیاهوی سیاسی به قول خمینی کبیر برای خدا به جهاد بر می خیزد و خود را فدای هدف می کند.

 

شهید چمران به عنوان شهید شاخص جنبش استادی سازمان بسیج مستضعفین بیش از هر زمان دیگری بر تارک رستاخیز علمی فرزندان این کشور می درخشد و در عرصه علم و عمل الگویی ناب برای تمام معلمین و اساتید متعهد است که در لسان امام خمینی (ره) کشور اسلامی ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشت.

 

باشد که پرتوی از عظمت روحی آن شهید سعید بر جان های ما بنشیند و ما را فدای هدف مقدس علمی و اعتقادی که همانا فتح قله های دانش دنیا است نماید . 

 

والسلام

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.