فاطمه قاسم‌پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

مسئله زنان و خانواده و جمعیت مسئله‌ای استراتژیک محسوب می‌شود

در فرآیند تقنین در حوزه زنان و خانواده و جمعیت موضوع اجرایی شدن قانون و نظارت بر آن را در مجلس یازدهم پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، فاطمه قاسم‌پور نماینده مردم تهران در مجلس  شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۲۶ خرداد) در نشست علمی فرهنگی تعامل در حوزه زنان و خانواده که جمعی از اساتید بسیجی هیأت علمی دانشگاه و پژوهشگاه‌ها حضور داشتند، اظهار داشت: نظام اولویت‌ها را باید در رصد اجتماعی دقیق در مجلس یازدهم دنبال کرده و نخبگان باید در این زمینه نمایندگان را یاری کنند.

 

وی افزود: در فرآیند تقنین در حوزه زنان و خانواده و جمعیت موضوع اجرایی شدن قانون و نظارت بر آن را در مجلس یازدهم پیگیری خواهیم کرد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس  تصریح کرد: ما به قانون‌گذاری مشارکتی نیازمندیم که ضمانت اجرایی بالاتری دارد؛ وقتی قانون مصوب شد همگان نسبت به آن مطلع خواهند شد که اجرایی سازی این قانون در نظام مشارکتی خیلی راحت است.

 

قاسم‌پور گفت: قانون تسهیل ازدواج در دولت نهم و مجلس هفتم مصوب شد در حالیکه دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه تدوین آیین‌نامه اجرایی آن کوتاهی کرده و ۱۵ سال است که در انتظار آن هستیم.

 

وی افزود: مسئله زنان و خانواده و جمعیت در طول سال‌های اخیر بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است چرا که مسئله‌ای استراتژیک محسوب می‌شود که اگر زمان را از دست دهیم امکان جبران آن وجود ندارد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد:‌برای پیگیری موضوع مشکلات حوزه زنان و خانواده و جمعیت در مجلس یازدهم به دنبال تشکیل ساختار ویژه‌ای با عنوان کمیسیون ویژه هستیم تا سریعاً مباحث آن را تدوین و عملیاتی کرده و نظارت جدی بر آن داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.