کمک به تحقق شعارهای دولت در گام دوم انقلاب و تحول در حوزه حکمرانی در دستور کار نهضت استادی

پنجشنبه 1400/06/11 - 10:06 asatid
در اولین سفر استانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به قزوین مطرح شد:

کمک به تحقق شعارهای دولت در گام دوم انقلاب و تحول در حوزه حکمرانی در دستور کار نهضت استادی

نشست شورای هماهنگی و مرکزی بسیج اساتید استان قزوین با موضوع تدابیر و سیاست های برنامه ای نهضت استادی بسیج و با حضور محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج (ناب)،  رئیس سازمان بسیج اساتید کشور روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ به استان قزوین سفر کرده و در نشست شورای هماهنگی و مرکزی بسیج اساتید این استان با موضوع تدابیر و سیاست های برنامه ای نهضت استادی بسیج حضور یافت.

در ابتدای نشست، مسئول بسیج اساتید استان قزوین مهدی نجاتی ضمن معرفی اعضای حاضر در نشست،گزارش کوتاهی از فعالیت های بسیج اساتید در زمان انتخابات و پس از ان ارائه کرد .
 در ادامه محمدرضا مردانی با اشاره به لطف الهی در تشکیل شجره طیبه بسیج و حضور موثر آن در تمام عرصه‌ها و صحنه‌های مهم کشور، بیان داشت: در حوزه گفتمانی از ابتدای تشکیل بسیج،  بحث ولایت و رهبری ، در چارچوب نظام بوده است لیکن در شکل سازمانی و روش تفاوت هایی به اقتضای شرایط داشته است. کمک بسیج به صورت مشخص تا کنون به قوای سه گانه نبوده  است، ممکن است شرایط نداشته و یا اینکه تمرکز در این قسمت نبوده است .
 
در ادامه رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به فرصت ایجاد شده در انتخابات سیزدهم اظهار امیدواری کرد؛ دولت منتخب مردمی بتواند مقدمه دولت اسلامی مدنظر رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم و الگوی پیشرفت  باشد.
وی افزود: هرگونه کمک به دولت سیزدهم در راستای بیانیه گام دوم و تحقق دولت اسلامی است.
مردانی بیان داشت : به تعبیر رهبر انقلاب دانشگاه موتور محرک و پیشران است، کار ما تربیت در کنار تعلیم است. پاسخگویی به شبهات دانشجویان همان رسالت معلمی است . جایگاه بسیج اساتید با نقشی که در این نظام آموزشی می‌تواند ایفا کند، جایگاه ویژه‌ای است. استادان بسیجی که به تعبیری، امامت اقشاربسیج  را بر عهده دارند دو نقش عمده را باید ایفا کنند؛  یکی نقش آفرینی عمومی است که در آن بسیج استادان مانند سایر اقشار در صحنه‌ها و عرصه‌های معرفتی و معنوی و بصیرتی به صیانت از انقلاب می‌پردازد و به تبع دانش و بینشی که نسبت به سایر اقشار دارد، این قشر نقش  و وظیفه ویژه‌ای دارا است و دیگری نقش آفرینی تخصصی بر اساس مهارت‌ و گرایش تخصصی است که می‌تواند برای کشور و دولت جایگاه ممتازی محسوب شود.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اعلام کرد: نهضت استادی بسیج کمک به تحقق شعارهای دولت در گام دوم انقلاب و تحول در حوزه حکمرانی را در دستور کار خود قرار داده است و داعیه کمک به آموزش عالی برای برون رفت از شرایط فعلی در راس مسائل این سازمان است .
وی در ادامه بیانات خود به نقش آفرینی بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: نهضت استادی بسیج باید در وسط میدان باشد و ظرفیت‌های با ارزش خود را برای حل مشکلات جامعه مصروف سازد .

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور  همچنین به ظرفیت های ارزشمند و قوی در  بسیج استان قزوین را از بدو انقلاب اشاره کرد. 
گفتنی است در ادامه این نشست، اساتید به ارائه  نظرات و پیشنهادات خود در جهت پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌های بسیج اساتید در استان قزوین  پرداختند .

انتهای پیام /

 

نویسنده: دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)