اخراج آمریکا از منطقه و غلبه نرم فزاری بر هیمنه پوچ استکبار؛ سیلی سخت تر ایران اسلامی

یکشنبه 1399/10/21 - 15:51 asatid
مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

اخراج آمریکا از منطقه و غلبه نرم فزاری بر هیمنه پوچ استکبار؛ سیلی سخت تر ایران اسلامی

محبعلی رهدار گفت: بسیاری از مردم در مراسم تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در عراق و ایران شرکت کردند که اولین سیلی سخت به آمریکایی ها بود و سیلی سخت تر غلبه نرم فزاری بر هیمنه پوچ استکبار و اخراج آمریکا از منطقه است.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج (ناب) و به نقل از عصر هامون، محبعلی رهدار عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان و مسئول بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی یک حادثه تاریخی بود که در ساعت یک، سیزدهم دی 98 رخ داد و همه دلدادگان ی را در شوکی عظیم فرو برد.
 
وی ادامه داد: این حادثه آن شهید را به قهرمان ملی برای ایرانیان و امت اسلامی تبدیل کرد و شهید سلیمانی به تبلور ارزش‌های فرهنگی ایران و ایرانی تبدیل شود.
 
عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: همین موضوع سبب شد بسیاری از مردم در مراسم تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در عراق و ایران شرکت کنند که اولین سیلی سخت به آمریکایی ها بود و سیلی سخت تر غلبه نرم فزاری بر هیمنه پوچ استکبار و اخراج آمریکا از منطقه است.
 
مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پس از شهادت این سردار، انتقام سخت به اندیشه ایرانیان تبدیل شد و عاملان و قاتلان سردار سلیمانی باید انتقام پس دهند که این انتقام در هر زمانی که ممکن باشد قطعی است.
 
رهدار در خصوص ویژگی های شهید سپهبد سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار دل ها اهل معنویت، اخلاص و اهل آخرت بود و تظاهر در وجود او دیده نمی شد، نوع دوست و فداکار، تیزهوش و اهل درایت بود.
 
وی اظهار کرد: این شهید بزرگوار نماد مقاومت، قهرمان امت اسلامی، الگوی مبارزه در دنیای اسلام در عصر حاضر نماد شجاعت و از خود گذشتگی و سرباز ولایت و تربیت یافته مکتب خمینی کبیر قدس سره بود.

آمریکا به اهداف خود در سوریه و به ویژه در عراق نرسید
 
عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: سردار سپهد سلیمانی هم در زمان حیات و هم با شهادت خود استکبار را شکست داد، همه دنیا اذعان دارند که آمریکا به اهداف خود در سوریه و به ویژه در عراق نرسیده است که این به برکت اقدامات سیدالشهدای مقاومت است.
 
رهدار اضافه کرد: این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردیم و چیزی به دست نیاوردیم و در نهایت مجبور شد در تاریکی شب و برای چند ساعت به یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق سر بزند.  
 
مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار رهبر معظم  انقلاب با ستاد مردمی بزرگداشت شهید سلیمانی و خانواده این سردار مقاومت تصریح کرد: با توجه به توصیه های معظم له لازم است در همه عرصه ها (اقتصاد، علوم و فناوری های دفاعی) قوی شویم، زیرا تا زمانی که قوی نشویم دشمنان از طمع، تعرض و تجاوز دست بر نخواهند داشت.
 
رهدار عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری به دشمن اعتماد نکنیم و اتحاد ملی خود را در همه حال حفظ کنیم، همانطور که رهبر معظم انقلای فرمود رفع تحریم ها به دست دشمن بوده، اما خنثی سازی آن به دست خودمان است و باید در این راه قدم برداشت.
 
وی درخصوص مکتب شهید سلیمانی گفت: پس از شهادت ایشان راه و منش وی به یک مکتب تبدیل شد که بازتولید جدید از مکتب اسلام و دکترین اسلامی است.
 
این استاد دانشگاه عنوان کرد: آموزه های این مکتب مفسر و تشریح کننده آن است، مکتبی که منابع محکمی دارد و سخنرانی های سردار سلیمانی به عنوان مبانی نظری و وصیت نامه ایشان با مبانی مکتب اسلام و شیعی همخوانی دارد.
 
وی ادامه داد: از این رو می توان گفت مکتب سردار سلیمانی هم یک ویژگی در اسلام ناب محمدی است و ویژگی دیگر انقلابی بودن و عملگرایی مکتب شهید سلیمانی است. 
 
مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مکتب حاج قاسم با منویات مقام معظم رهبری همخوانی دارد و به دنبال نفوذ در قلب ها است، اقتدار دارد و مخاطب آن دل های مردم محسوب می شود.
 
وی با اشاره به یکی از ابعاد مکتب سردار دل ها اظهار کرد: وصیت نامه شهید سلیمانی با ادبیات دوران دفاع مقدس به نگارش درآمده و از واژه های برادر و خواهر در توصیه به مردم استفاده شده و در مکتب شهید سلیمانی جناح وجود ندارد و زیرا سردار دل ها خود فراجناحی بوده است.
 
انتهای پیام/

 

نویسنده :
روابط عمومی بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)