این مطلب ۳۵ بار خوانده شده

بیانیه سازمان بسیج اساتید هرمزگان به مناسبت ۱۳ آبان

دولت آمريكا به عنوان بزرگترين منشا و حامي تروريسم در بين ملت هاي جهان شناخته شده و فاقد اعتبار است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید هرمزگان ، متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا.

 کسانى که ایمان آورده اند، در راه خدا کارزار مى کنند. و کسانى که کافر شده اند، در راه طاغوت مى جنگند. پس با یاران شیطان بجنگید که نیرنگ شیطان [در نهایت ] ضعیف است.

سوره نساءآيه ٧٦

 

«حقيقت مهم اين است كه در اين چالش ٤٠ ساله آمريكا طرف مغلوب و جمهوري اسلامي طرف پيروز است». مقام معظم رهبري

 

سیزدهم آبان محلّ تلاقی چند حادثه سرنوشت ساز و تاريخي براي ملت ايران است؛ حادثه‌ی تبعید امام بزرگوار، حادثه‌ی کشتار دانش‌آموزان و حادثه‌ی تصرّف و تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا است.

يوم الله سيزدهم آبان و روز مبارزه با استكبار، نگيني است درخشان در تاريخ استكبار ستيزي ملت ايران كه نه يك روز كه خود به تنهايي يك تاريخ و يك انقلابي ديگر براي نظام اسلامي است؛ همانطور كه امام راحل (ره) فرمود: اين انقلاب دوم ( تسخير لانه جاسوسي) است و حتي بزرگتر از انقلاب اول يعني سرنگوني رژيم شاهنشاهي است.

 

اساس سیاست آمریكا هميشه افزون‌طلبی و دست‌اندازی بر منابع كشورها است. پژوهش و مطالعه تاریخ آمریکا به خوبي نشان مي دهد سیاست کلّی آمریکا این است که امنیّت داخلی‌اش را به‌وسیله‌ی دست‌اندازی به کشورهای جهان  تأمین کند؛ در ایران در دوران طاغوت اين سياست را به راحتي با نفوذ، سلطه و قلدري بر رژيم شاهنشاهي اِعمال مي كردند.

 

با پيروزي انقلاب اسلامي ايران و رهبري امام راحل(ره) دست هاي كشورهاي مستكبر از منابع ايران كه تا آن روز به راحتي تحت سلطه آنها بود قطع شد و با بيداري اسلامي منافع نامشروع آمريكايي ها در ساير كشورها هم به خطر افتاد.از اين رو از همان لحظات آغازين انقلاب اسلامي در پي سرنگونگي و براندازي نظام اسلامي برآمدند و در اين راه از هيچ تلاش و كوششي دريغ نكردند از طرح ريزي كودتا گرفته تا جنگ نظامي، اقتصادي و رسانه اي، بد عهدي در توافق بين اللملي برجام، توقيف دارايي هاي ايران، تحريم‌هاي ظالمانه هر بار به بهانه‌اي واهي حتي بعد از توافق برجام ... . همه اين تلاش‌هاي آمريكا در پي تحقق هدفي بود كه رهبري معظم انقلاب امروز بدان اشاره كردند: هدف آمريكا در همه اين اقدامات اين بود كه، سيطره‌اي كه در دوره طاغوت داشت را بدست بياورد اما نتوانست.

 

و اما امروز به اعتراف آمریکایی‌ها، دولت آمریکا و نظام آمریکا از ارزشهای انسانی فرسنگ‌ها دور افتاده است. دولت و شخص رئيس جمهور آمريكا جزو منفورترين و بي اعتبارترين دولت و افراد هستند و دولت آمريكا به عنوان بزرگترين منشاء و حامي تروريسم در بين ملت‌هاي جهان شناخته شده و بي اعتبار است.

 

ملت شريف ايران استراتژي و راهبرد موفق و پيروز در برابر زورگويي هاي مستكبران را مقاومت و هيهات منا الذله كه از درس هاي بزرگ حماسه ي حسيني است، مي‌دانند و در هر شرايط و زماني از مقاومت به عنوان تنها راه حل استفاده خواهند كرد. آن استراتژي كه دولت‌هاي غربي را مجبور به تعامل و مذاكره با ايران اسلامي كرد مقاومت، خودباوري و اتكاءبه ظرفيت ملي بود.

 

انقلاب اسلامي ايران مدافع صلح پايدار جهاني و روابط دوستانه با همه ملت هاي آزاده جهان است و برقراري ارتباط و تعامل سازنده با جامعه جهاني با تاكيد بر اصول مهم عدم برتري جويي و نفي سلطه و استكبار از راهبردهاي اين انقلاب و مردم ايران است.

 

در پايان ما اساتيد بسيجي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي استان هرمزگان ضمن گراميداشت سالروز ملي مبارزه با استكبار جهاني (سيزدهم آبانماه) اعلام مي داريم كه مقاومت و مبارزه با استعمار و استكبار راهبرد و استراتژي اصلي ماست و فردا در كنار ملت شجاع ايران در راهپيمايي عليه استكبار جهاني يكصدا فرياد خواهيم زد: هيهات منا الذله - مرگ بر آمريكا.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید