این مطلب ۴۱ بار خوانده شده

بیانیه‌ی تحلیلی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان

جامعه‌ی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان، در آستانه‌ی، ۱۳ آبان ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های ضد استکباری امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب (مدظله)، بیانیه‌ی خود را صادر نمودند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان لرستان، متن بیانیه جامعه‌ی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان به شرح زیر است:

 

مروری بر وقایع تاریخی ۱۳ آبان که به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نمادِ "تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست"، این روز را با مفاهیم ارزشمندی همچون استقلال طلبی و استکبارستیزی  مردم سرافراز ایران بزرگ عجین ساخته است؛

 

از ۱۳ آبانِ  ۱۳۴۳ و تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه، در نتیجه ی مخالفت ایشان با قانون ننگین و استکباری کاپیتولاسیون، تا رنگین شدن دانشگاه تهران در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ به خون جوانان معترض به تداوم حکومت دست نشانده ی پهلوی، و از ۱۳‌ آبان ۵۸ و تسخیر لانهی عنکبوتی آمریکا، تا همین۱۳ آبان ۹۷ مردم انقلابی ایران به بهترین شکل ممکن خط سیر مفهوم استکبارستیزی را در تاریخ معاصر ایران و بلکه جهان ترسیم کردهاند.

 

تداوم زیاده خواهی‌های شیطان بزرگ و تلاقی آن با جریان استکبارستیزی مردم ایران، آن هم بعد از آن همه توطئهی پیدا و پنهان منتهی به خروج از برجام و کنار گذاشتن دستکش مخملی از چنگال‌های چدنی آمریکا با بازگشت ترامپ به زبان تحریم و تهدید، ۱۳ آبان امسال را به  میدان تقابل عینی عزم ملی ایرانیان با توهم توانایی و خوی خودبرترپنداری دولتمردان آمریکا مبدل ساخته است.

 

بی تردید، ضمن اذعان به وجود برخی مشکلات اقتصادی برآمده از بی عملی برخی مسوولین داخلی، مردم انقلابی ایران به لطف بصیرت دینی و سیاسی خود با گذار از مشکلات این برههی کنونی، روزهای روشن تری را برای این سرزمین کهن رقم خواهند زد.

 

از این رو جامعهی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان، در آستانهی این روز بزرگ، ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های ضد استکباری امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب (مدظله)، عموم مردم شریف ایران و بویژه جامعه ی اساتید متعهد کشور را به وحدت و یکپارچگی، ایستادگی و استقامت بیش از پیش و حضور هرچه باشکوهتر در راهپیمایی ۱۳ آبان فرا میخواند.

 

سازمان بسیج اساتید

دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان

(۱۳ آبان ۱۳۹۷)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید