بیانیه سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در آستانه یوم الله ۱۳ آبان

در آستانه سالروز مبارزه با استکبار جهانی ، بسیج اساتید دانشگاه‌های اصفهان بیانیه‌ای صادر نمود .

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان ، متن بیانیه بسیج اساتید اصفهان به این شرح است:

 

بسمه تعالی

 

مقام معظم رهبری (مدظله العالی): مبارزه با استکبار در انقلاب اسلامی و درمیان ملت ما یک حرکت معقول و منطقی و دارای پشتوانه علمی و یک حرکت خردمندانه است .

 

با تأمل در بیانات و اندیشۀ والای رهبر معظم انقلاب درباره استکبار، به صراحت می توان دریافت که ضدیت با ظلم و ستم، دارای ریشه عمیق قرآنی و راهبرد غیر قابل تغییر در تفکر دینی و در مبانی انقلاب اسلامی ایران است. با نگاه رهبری، استکبار همواره نقطه مقابل نظام اسلامی است و استکبار به مفاهیمی همچون خود برتر بینی، نپذیرفتن حق، ایجاد اختلاف، جنگ طلبی و جنگ افروزی اساسا با تفکر اسلامی هیچ سازگاری نداشته و نخواهد داشت.

 

در واقعه کربلا نیز آنجا که به حضرت امام حسین (ع) پیشنهاد بیعت با یزید ملعون داده می شود پاسخ امام آنست که همچون من با همچون یزید بیعت نخواهد کرد. این پاسخ کوتاه و صریح در اصل تعیین تکلیف امام برای کل بشریت در طول تاریخ است چراکه تفکر دینی و الهی به هیچ شکلی سازگاری با مفاهیم استکباری ندارد.

 

حتی اگر به مفاهیم قرآنی نظیر "اشداء علی الکفار" یا "و قاتلوا ائمه الکفر" نیز نخواهیم بپردازیم، نگاهی به تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی و اساسا نگاه به برخورد استکبار جهانی یعنی آمریکا با کشور ایران در صد سال اخیر نیز این عدم توافق و تفاهم کاملا ملموس، واضح وروشن است. برخورد آمریکا با قضیه تسخیر لانه جاسوسی، حمله به طبس، جنگ تحمیلی، حمله موشکی به هواپیمای مسافربری و موارد دیگر ازجمله خباثتهای نظام سلطه در حق ملت انقلابی ایران بوده است که همچنان ادامه دارد.

در فرهنگ قدیمی ایران نیز مثل رابطه گرگ و میش نیز به همین معنا یعنی عدم امکان تفاهم نظام سلطه با نظام های الهی، دینی و انسانی است. این حقیقت در سال‌های اخیر نیز بوضوح روشن شد که در قضیه برجام چگونه استکبار به حدود تعیین شده تیز قانع نشد و بواسطه خوی استکباری خود مجددا با خروج از این تعهد بین المللی بر طبل زیاده خواهی کوبید و با فشارهای روانی و اقتصادی تلاش می کند که ملت ایران را به زانو در آورد.

 

در آستانه سالروز مبارزه با استکبار جهانی و فشارهای تبلیغاتی استکبار جهانی بویژه تشدید تحریم‌ها علیه نظام اسلامی به افرادی که همچنان خوش باوری و خوشبینی را در خصوص آمریکا در ذهن خود دارند توصیه می شود ضمن مطالعه تاریخ ۴۰ ساله انقلاب و توطئههای استکبار در قبال اتقلاب اسلامی بدانند تنها راه عبور از این فشارها ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویی است که هم حکم قرآن و سیره ائمه (علیهم السلام) بوده و هم دستور ولی امر مسلمین و هم حکم عقل است و بر ایمان استوار باشند که امریکا هیچ غلطی نمی‌توان بکند.

 

سازمان بسیج اساتید استان اصفهان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.