به همت استادان بسیجی استان اصفهان؛

اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) برگزار شد

بسیج استادان استان اصفهان اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) را بصورت ویدیو کنفرانس برگزار کرد. تشکیل چهار کمیته تخصصی اجتماعی، بهداشتی، معنوی و بیوتروریسم از مهم‌ترین مصوبات این نشست برای مبارزه با کرونا بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹ ) با محوریت مسائل بهداشتی، فرهنگی اجتماعی، ابعاد روانشناختی، اثرات معنوی و بیوتروریسم در قالب ویدیو کنفرانس برگزار شد.

 

محمد باقری با اشاره به این که در شرایط فعلی استفاده از بستر مجازی از ابزارهای مهم برای شکست ویروس منحوس کرونا است، گفت: ویروس کرونا مردم و کشورمان را درگیر کرده و شکست آن نیازمند عزمی جدی، جهادی و همگانی مردم و مسوولان است.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان افزود: یک بخش مهم برای شکست کرونا خود مردم هستند که تمرکز نظرات فرهیختگان و نخبگان جامعه بخصوص استادان دانشگاه باید در این حیطه بکارگرفته شود.

 

وی ادامه داد: حضور اساتید در کلاسهای آنلاین و مجازی موفق بوده و هم تاکید رعایت مسائل بهداشتی، رعایت عدم حضور در اجتماعات و راه اندازی پویش"در منزل می مانیم"، تاثیر مسائل معنوی و ارتباط با خالق، بیوتروریسم و معرفی تاثیر فضای مجازی دشمن در فضای حقیقی جامعه  تاثیر نقش فرماندهان جنگ نرم یا همان اساتید است.

 

باقری سپس بر آماده سازی هر چه سریعتر طرح جامع فرهنگی برای تشویق و آگاهی بهتر مردم برای همکاری در حیطه های مختلف بخصوص شرکت در طرح غربالگری سلامت و روشنگری و مطالبه گری استادان در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) در قالب کمیته های تخصصی برای شکست کرونا تلاش خواهد کرد.

 

تشکیل کمیته اجتماعی با محوریت دکتر بیژن شمس، کمیته بهداشتی با محوریت دکتر خدایی، کمیته معنوی با محوریت دکتر حسین مطیع و کمیته بیوتروریسم با محوریت دکتر مجتبی جعفری از مهمترین مصوبات نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) گزارش شد.

 

مسوول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا یعنی جامعه پزشکی و پرستاران گرامی و کادر درمان، بر مطالبه گری از مسئولان بخصوص در تعطیلی بعضی ادارات، تشویق مردم به شرکت در طرح غربالگری همچنین کمک گرفتن از مردم برای شکست کرونا تاکید و خاطرنشان کرد: مردم غیور استان اصفهان مجددا ثابت خواهند کرد همچون گذشته در میدانهای سخت پیش قراول بوده و خواهند بود. لذا قطعا با حضور خود در خانه مجالی برای جولان این ویروس منحوس نخواهند گذاشت.

 

در پایان استادان حاضر در جلسه نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح نمودند و مقرر شد جلسات بعدی کارگروه مبارزه با کرونا نیز بصورت ویدیو کنفرانس و با دعوت و حضور اساتید پدافند غیر عامل و متخصصان عفونی تشکیل گردد.

 

گفتنی است، ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان»واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است .اولین مورد این بیماری ۳۰ بهمن ماه در ایران  شناسایی شد و تا کنون مجموع مبتلایان در کشورمان به ۱۳۹۸۳ نفر رسیده که از این تعداد  ۴۷۹۰ نفر بهبوده یافته اند و متاسفانه ۷۲۴ نفر هم جان خود را از دست داده اند، این روزها روند شیوع بیماری در استان اصفهان بالا گزارش شده است.

 

به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور اقدام به ایجاد سامانه خودارزیابی و خوداظهاری علائم بیماری کرونا نموده که هموطنان با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی خواهند داشت. هم وطنان عزیز پس از ورود به سامانه به نشانی salamat.gov.ir و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه، پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.