توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت:

انتشار ششمین شماره نشریه تحلیلی بصائر

ششمین شماره نشریه تحلیلی "بصائر" ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم، توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، ششمین شماره نشریه تحلیلی بصائر ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم و به همت معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور با عنوان " تحلیل و ارزیابی تحولات منطقه پس از شهادت سپهبد سلیمانی " هفته اول اسفندماه منتشر شد.

 

گفتنی است؛ نشریه تحلیلی بصائر ویژه مسوولان و سخنرانانی است که به نحوی در امر مهم بصیرت افزایی مشارکت می‌کنند.

 

در بخشی از نوشتار این نشریه تحلیلی چنین آمده است:

 

انجام عملیات آزادسازی ادلب توسط ارتش سوریه نشان از برنامه ریزی دمشق برای پاک سازی کامل سوریه از لوث تروریست های تکفیری است. عملیات ادلب از آن جهت مهم است که آزادسازی این استان از یک سو تهدیدات موجود عليه استان های مجاور را از بین می برد و شرایط رونق اقتصادی در کشور سوریه به ویژه در استان حلب که قطب اقتصادی سوریه است، فراهم می کند و از سوی دیگر آخرین مقر تروریست های مورد حمایت آمریکا را در سوریه از بین خواهد برد. این عملیات در جهت همکاری گروه های مقاومت و ارتش سوریه در راستای گام نهایی برای خروج تروریست ها از مناطق غربی سوریه است. این عملیات در واقع ادامه دهنده عملیات هایی است که سپهبد سلیمانی در مناطق مختلف سوریه فرماندهی می کرد.

 

در بحث ادلب اکنون تروریست ها و بازیگران خارجی همواره دولت قانونی سوریه را تهدید می کنند و در برابر این تهدیدات، ارتش سوریه برای نشان دادن قدرت خود، تهدیدات را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کرده است. چنانچه ادلب آزاد شود، ضربه مهمی به حامیان خارجی گروه های تروریستی وارد خواهد شد. زیرا یکی از مناطق مهم و تاثیر گذار بر روند معادلات سیاسی در آینده، آزادسازی ادلب خواهد بود.

 

راهبردی که آمریکایی‌ها با همکاری ترکیه برای شمال سوریه در نظر گرفته اند بدین صورت است که مناطق شرقی فرات که سرشار از منابع نفتی است در اختیار آمریکایی ها قرار گیرد و مناطق غربی فرات در اختیار ترکیه باشد. در کنار این موارد دست ترکیه برای اشغال سرزمینی در این مناطق نیز باز باشد و به منطقه فدرالی که مد نظرشان است یعنی از غرب فرات تا ادلب برسند. کارشکنی های کنونی ترکیه نیز تنها بخاطر این است که آنکارا به خوبی می داند که بعد از آزادسازی ادلب، ارتش سوریه تمام توان خود را در برابر بازیگران مداخله گر برای خروج از مناطق اشغالی قرار خواهد داد. البته در رابطه با سوریه نیز می توان امیدوار بود که در آینده با اتمام عملیات ادلب، دولت سوریه اقدامی همچون پارلمان عراق برای خروج نیروهای ائتلاف از این کشور در راستای همان راهبرد بلند مدت مقاومت یعنی خروج نیروهای آمریکایی از منطقه انجام دهد.

 

در ابعاد میدانی نیز از یک ماه گذشته تاکنون در مجموع حدود ۱۷۱۲ کیلومتر مربع از اشغال تروریست های تحت حمایت ترکیه آزاد شده است. از این مقدار، حدود ۴۵۸ کیلومتر مربع سهم استان حلب و حدود ۱۲۵۴ کیلومتر مربع سهم استان ادلب بوده است. این نشان دهنده این امر است که مقاومت در سوریه نیز بعد از فقدان سردار همچنان مسیر پیشرفت خود را در پیش گرفته است.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.