محمد باقری در نشست بیانیه گام دوم در دانشگاه هنرخبر داد:

تشکیل حلقه‌ها و گروه‌های صالحین گفت‌وگو محور در دانشگاه‌ها

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که طرح اعتلای بسیج اساتید در راستای تحقق معنویات رهبر معظم انقلاب بویژه در دانشگاه‌ها است، گفت: در همین راستا حلقه‌ها و گروه‌های صالحین گفت‌وگو محور در دانشگاه‌ها تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، محمد باقری در نشست بیانیه گام دوم در دانشگاه هنر ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها شهید سلیمانی گفت: نزدیک انتخابات هستیم، انشاالله بتوانیم مثل گذشته ثابت کنیم که هیچ وقت ایرانیان مرعوب فعالیت دشمنان نخواهند شد و سیلی محکمی بر دهان استکبار جهانی مثل گذشته خواهیم زد.  

وی با بیان این که یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دانشگاه‌های انقلابی و اسلامی است و در این محل تربیت تمام تلاش در حل مشکلات و معضلات جامعه است، افزود: مجموعه‌ای هم تحت عنوان بسیج اساتید از دهه ۱۳۸۰ در دانشگاه‌ها آغاز به کار کرد و خیلی خوشحالیم که این  فعالیت اول بار از اصفهان شروع شد و بعد دانشگاه فردوسی مشهد بود و در ادامه پیشنهاد تشکیل آن را محضر رهبرفرزانه انقلاب ارائه نمودند.

 

باقری با تصریح این که  امروز خوشحالیم که مجموعه بسیج اساتید کشور بیش از ۳۵ هزار نفر عضو دارد و در حال فعالیت است، افزود: مجموعه بسیج اساتید در حال حاضر بیش از نود دفتر و کانون در سطح استان دارد که با توجه به وجود بیش از ۱۵۰ مراکز آموزش عالی حدود سی کانون و شصت دفتر فعالیت دارد.

 

وی با بیان این که دانشگاه‌های مادر مثل دانشگاه هنر جزو دسته اول هستند و همیشه در برنامه‌های بسیج اساتید پیش قراول بوده و هستند خاطرنشان کرد: قطعا این نتیجه زحمات در مجموعه شورای بسیج دانشگاه، بسیج اساتید و هماهنگی و همکاری ریاست دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه است.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به دغدغه‎هایی که در مجموعه بسیج اساتید در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی و علمی و سازماندهی  مطرح می‌شود، اظهار داشت:  در درجه اول سیاست مجموعه بسیج اساتید این بوده که معنویات رهبر معظم انقلاب را بویژه در دانشگاه‌ها به منصه ظهور برساند بر همین اساس یک دستورالعملی امسال تحت عنوان طرح اعتلای بسیج اساتید به همه دانشگاه‌ها و کانون‌های  استادی و جنبش استادی در سراسر کشور اعلام و ابلاغ شد.

 

باقری تاکید کرد: امروز خوشحالم که این طرح اعتلا در سطح استان یک برش استانی دارد و اساتید در مجموعه بسیج اساتید با توجه به دغدغه‌هایی که در زمینه‌های علمی فرهنگی و قطعا در این دانشگاه در زمینه هنر است فعالیت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: این برش استانی طرح اعتلا با توجه به ذغدغه‌ای که در سازمان بسیج اساتید کشور مورد توجه بوده در حوزه های مختلف سازماندهی ویژه‌ای انجام شده؛ شش بخش ویژه که پنج بخش ویژه آن در برش اعتلا در سطح استان در حال برنامه ریزی است و قطعا این دغدغه بسیج اساتید برای دانشگاه نسل چهارم و تبدیل دانشگاه نسل سوم به دانشگاه نسل چهارم است.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان افزود: ضمن این که نیاز حل مسائلی به عنوان نیاز مهم بسیج اساتید مورد توجه قرار گرفته و دغدغه این است که همانطور که رسالت اصلی دانشگاه‌ها حل مشکلات و معضلات شهر و استان است مجموعه بسیج اساتید هم کمکی بکند به دانشگاه‌ها که این رسالت به‌نحو احسن انجام شود.

 

باقری ادامه داد: اولین بخش «شناسایی اساتید دغدغه مند جوان و مومن» بود که در این خصوص در حوزه فعالیت‌های مختلف، اساتید شناسایی و برنامه ریزی‌هایی انجام گرفته است.

 

وی با بیان این که بخش دوم ماحصل همین بخش و همین ایده «تشکیل حلقه‌ها و گروه‌های صالحین گفت‌وگو محور» است ادامه داد: دغدغه رهبر فرزانه انقلاب این است که یک تعداد از اساتید و دانشجویان در کنار هم قرار گیرند و دغدغه‌هایی را که در حوزهای مبانی معرفتی و بحث شاگرد پروری که همیشه مدنظر ایشان و امامین انقلاب بوده  را به منصه ظهور بگذارند.

 

باقری تاکید کرد: حلقه‌های صالحین بسیج اساتید یک مقدار با حلقه‌های صالحین دیگر اقشار بسیج متفاوت است و قطعا این تفاوت توانسته اثرات پر خیر و برکتی داشته باشد. من جمله جلسه‌ای که امروز در حال برگزاری است و دغدغه اساتید باعث شده که خروجی آن جشنواره‌ای تحت عنوان جشنواره شهید بهروز مرادی باشد و قطعا دغدغه ریاست دانشگاه هم بوده است.

 

وی تصریح کرد: در حوزه حلقه‌های صالحین بواسطه این که بخش فعالیتی اصلی ما در دانشگاه‌ها برنامه ریزی شده سعی کردیم که سازماندهی توسط خود اساتید انجام شود. دعوت دانشجویان بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم بلا مانع شده که بتوانند در این حلقه ها شرکت کنند.

 

این استاد دانشگاه افزود: بخش سوم «اندیشکده‌های انقلاب و گروه‌های مسئله محور» است و خیلی خوشحالم که اولین اندیشکده انقلاب بسیج اساتید استان تحت عنوان  اندیشکده  شهر اسلامی در این دانشگاه شکل گرفت، یک اتاق فکری که در حوزه مسائل شهری مسائل اجتماعی شهری فعالیت می‌کند همچنین در حوزه مسائل علمی، مسائل شهرسازی و حتی معماری، فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: بخش چهارم بخش «حمایت و پشتیبانی از اساتید نخبه و تشکیل حلقه های اساتید نخبه» با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت اساتید در حوزه حل مشکلات و معضلات است.

 

وی بیان داشت: بخش پنجم بخشی تحت عنوان «گروه‌های رصد و پایش» است، یکی از دغدغه های رهبر فرزانه انقلاب که در حوزه بصیرت افزایی داشتند این بود که دانشجویان افسران و اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند. همچنین بخش ششم «حوزه مطالبه گری» است که در این حوزه فعالیت‌های زیادی انجام گرفته است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.