در مسجد دانشگاه یزد برگزار شد:

مراسم هفتم سپهبد شهید قاسم سلیمانی و بزرگداشت شهدای حادثه سقوط هواپیما

مراسم هفتم سپهبد شهید قاسم سلیمانی و بزرگداشت شهدای حادثه سقوط هواپیما با حضور جانشین فرمانده سپاه استان یزد و خانواده یکی از شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان یزد، مراسم هفتم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت شهدای حادثه سقوط هواپیما به میزبانی بسیج اساتید در مسجد دانشگاه یزد برگزار شد.

 

در این مراسم که با جضور اساتید دانشگاه‌های استان یزد، رئیس و معاونین دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد، جانشین فرمانده سپاه استان و خانواده شهید دکتر امیرحسین قربانی از شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی به عنوان میهمان ویژه در این مراسم حضور داشتند. گفتنی است پدر شهید دکتر امیرحسین قربانی از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس و مادر ایشان از خواهران معظم شهدا هستند.

 

حجت الاسلام فهیمی نیا از اساتید دانشگاه یزد در این مراسم بیان کرد: برای انسان شدن اول معرفت، دوم حرکت نیاز است و علاوه بر اینها سرعت هم لازم است ( و سارعوا الی مغفرت...) و چهارم باید به دنبال این باشیم که در مسائل سبقت بگیریم و در مرحله پنجم الگوی باشیم.

 

وی افزود: سردار سپهبد شهید سلیمانی از چندین بعد الگو بود و عوامل الگو شدن ایشان اول مکتب تشیع بوده است. دومین عامل شکل گیری شخصیت سپهد شهید جهاد است که قرآن هم می فرماید ما شما را در میدان رزم امتحان می کنیم تا مجاهدین مشخص شوند.

 

فهیمی‌نیا عامل سوم را کادر سازی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد که در شکل گیری شخصیت سردار موثر بوده است. 

 

عامل تدبیر توام با شجاعت از دیگر عواملی بود که  این استاد دانشگاه در تعریف شخصیت سپهبد سلیمانی عنوان کرد و  افزود:عامل  پنجم کارهای بزرگی بود که شخصیت ایشان را ساخت.

 

حجت الاسلام فهیمی نیا  اظهار کرد:از صفات اخلاقی سردار می توان به اخلاص، شجاعت، اقتدار، تواضع، عشق به شهادت، تقوی و بندگی نام برد که در زمان جنگ و بعد از آن ارتباط و سرکشی به خانواده های شهدا در دستور کارش بود.از منظر نظامی یکی از ویژگی های ایشان فرماندهی ایشان بود و هر کجا که اقدام کرد عمدتا همراه با پیروزی بود.در لبنان، در عراق، در سوریه و در گستره جهان اسلام اغلب حضورش با فتح روبروست.

 

وی افزود:در حوزه سیاسی هم به عنوان پاسدار با روسای جمهور منطقه دیدار دارد و پوتین را مجاب می‌کند در سوریه به کمک بیاید و سردار در توسعه حاکمیت تشیع نقش اصلی داشته است. آخرین مطلب هم در آثار شهادت ایشان است که رهبر انقلاب فرمودند که انقلاب را زنده کرد. از دیگر آثار شهادت ایشان شکستن استکبار جهانی بود و نهایتا نزدیک شدن رزمندگان کشورمان با عراق بود.

 

حجت الاسلام فهیمی نیا در پایان ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان سانحه هوایی بخصوص تسلیت به خانواده قربانی آزاده سرافراز که فرزندشان را در این سانحه از دست داده‌اند گفت: در یک جمله شلیک پدافند یک اشتباه بود و شلیک به پدافند اشتباه بزرگتری است و نبایستی زحمات این عزیزان را فراموش کنیم و آب به آسیاب دشمن بریزیم.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.