در معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور مطرح شد:

نگران تبلیغات آمریکایی‌ها نیستیم

نگران تبلیغات آمریکایی‌ها نیستیم؛ آنها در سال ۶۷ هواپیماي مسافربري ایران را به عمد زدند و به عامل این عمل شنیع مدال افتخار دادند؛ اما ایران با اذعان به خطاي انسانی در وضعیت بحرانی و تهدید آمریکایی‌ها که به نوعی مسئول این اتفاقات هستند، عذرخواهی کرد و مسئولیتش را پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، معاونت بررسی و تحلیل با انتشار شماره امروز نشریه اخبار و تحلیل‌های معاونت سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، به بررسی و تحلیل وقایع اخیر پرداخته است. در بخش "حرف روز"  این نشریه با عنوان " آزمون سخت" آمده است: 

 

مطابق با تعالیم و آموز‌ه‌هاي اسلامی، اتفاقات تلخ و شیرین چند روز اخیر، بوته آزمونی سخت براي سنجش عیار ایمان، میزان تقوا، سنجه صداقت و شجاعت مسئولان، مردم، نخبگان، سیاسیون، اصحاب رسانه و البته خانواده‌هاي داغداري است که با مصائب و مسائل جانکاهی، چون سانحه سقوط هواپیماي مسافربري اوکراینی مواجه شدند.

 

قاطبه مردم، مسئولان و عزیزان داغدار در این رخدادها به لطف و سکینه الهی سربلند بیرون آمدند؛ اما افراد و جریان‌هایی نیز بودند که در میدانی سرشار از زیبایی‌ها و زشتی‌ها، نه تنها رفتار و گفتار منطقی نداشتند؛ بلکه اسیر موج‌ها و کف‌هاي روي آبی شدند که چندي است براي کشور ما از بیرون تدارك داده شده و انگل‌وار منتظرند ضعف و زخمی ببینند و بر آن بنشینند و براي رسیدن به اندك منفعتی موج سواري کنند.

 

تجمع دیروز عصر تعدادی در مقابل دانشگاه امیرکبیر که سفیر انگلیس نیز در جریان آن بازداشت شده بود مصداق بارز اینهاست. براي موج سواران و فرصت طلبان نه داغداري خانواده‌هاي عزیز از دست داده مهم است، نه زیر سؤال رفتن عزت و اقتدار پشیمان‌ساز نیروهاي مدافع حرم و وطنی که ترامپ دیوانه را از حمله به ایران اسلامی باز می دارد و نه عقلی دارند که صداقت و شجاعت مسئولیت پذیر سردارحاجی زاده را براي تحکیم و تقویت وحدت ملی ادراك کنند و نه احساسی که مظلومیت مقتدرانه اي را درك کنند که به فضل الهی به عزت بیشتر ختم خواهد شد؛ اما زیبایی‌هاي این حوادث دردناك، صبر و مطالبه خانواده‌اي است که فرزند نخبه اش را از دست داد؛ ولی گفت این امتحان من بود و کسی حق ندارد از این موضوع در راستاي منافع بی ارزش سیاسی خود بهره برداري کند و زیبایی دیگر، شجاعت و صداقت مسئولیت پذیري همسنگر سرداران شهید، سردار حاجی زاده است که آبروي خود را پیشکش ملت کرد تا مرهمی بر آلام و دردهاي داغداران باشد و خنثی کننده ترفندها و موج بعدي توطئه هایی که موج سواران در کمین نشسته تمهید کرده‌اند.

 

این خط باید در جاي جاي مسئولیت‌ها و مدیریت‌هاي کشور مبتنی بر تقواي سیاسی و اینکه عزت در پی مظلومیت مقتدرانه به دست خداست، به رویه جاري تبدیل شود.

 

نگران تبلیغات آمریکایی‌ها در این قضیه نیستیم؛ چرا که آنها در سال ۶۷ هواپیماي مسافربري ایران را به عمد زدند و به عامل این عمل شنیع مدال افتخار دادند؛ اما ایران با اذعان به خطاي انسانی دروضعیت بحرانی و تهدید آمریکایی ها که به نوعی مسئول این اتفاقات هستند، عذرخواهی کرد و مسئولیتش را پذیرفت.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی بصیرت

 

http://www.basijasatid.ir/sites/default/files/file/download/221098-1.pdf

http://www.basijasatid.ir/sites/default/files/file/download/981022-2.pdf

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.