عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:

سرمایه معنوی شهید سلیمانی بالاتر از وجهه نظامی ایشان است

در نشست فرهنگی سیاسی بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان در سازمان مرکزی، باحضور سیدمحمد حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ابعاد شخصیتی سپهد شهیدحاج قاسم سلیمانی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، در نشست فرهنگی سیاسی بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان (سازمان مرکزی) که با حضور اساتید هیأت علمی بسیجی و همکاران ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، دکتر سید محمد حسینی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران(وزیر سابق فرهنگ وارشاد اسلامی)گفت: رسالتی که معلمان وفرهنگیان دارند، کشف استعدادهای برتر و رشد و تعالی بخشی به آنهاست و شهید حاج قاسم سلیمانی خود محصول انجام این رسالت خطیر و ارزشمند است.

 

وی در ادامه بیان کرد: مودت، محبت و عشق مردم نسبت به ایشان برگرفته  از ایمان شهید حاج قاسم سلیمانی به خداوند متعال بود و این فضای پیش آمده برای او و یاران با وفایش، ناشی از اراده حق تعالی در عزت بخشیدن به مومنین است.

 

حسینی خاطر نشان کرد: سرمایه معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی بالاتر از وجهه نظامی بودن ایشان است، همانطور که در غائله کرستان عراق، این معنویت و محبوبیت و مقبولیت ایشان، آنها را از خطر داعش نجات داد.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به فرماندهی نظامی بی نظیر، مدیریت بحران در منطقه، جنبه‌های فرهنگی و عاطفی شهید سلیمانی اظهار کرد: او کسی بود که ترس در قاموسش معنایی نداشت و به تنهایی یک امت بود و ترامپ قمار باز در قضیه ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی و یارانش به ضرر جبران ناپذیری دچار شد که پیامدهای آن همچنان ادامه خواهد داشت.

 

در ادامه این نشست دکتر قریشی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین علیه السلام و رئیس بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات نیز گفت: ما به خودمان می بالیم که در زمانی زندگی می‌کنیم که توفیق این را داشتیم که حضور شخصیتی بی‌نظیر همچون شهید حاج قاسم سلیمانی را درک کنیم. زیارت دوره ایشان و یاران باوفایش از ائمه اطهار علیهم السلام در تاریخ تشیع ماندگار شد و او بود که با تلاش های صادقانه ابومهدی المهندس و یارانشان پایه‌های بزرگترین سفارت جهان در عراق را که برای آمریکاست، به لزره درآورد تا منطقه برای همیشه برای آمریکایی‌ها ناامن باشد.

 

وی افزود: رصد بالای اطلاعاتی و عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی، شجره خبیثه داعش  بوجود آمده از سیاست‌های آمریکا را درمدت کوتاهی ساقط کرد.

 

در این جلسه همچنین دکترحسین زاده، معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، ظرفیت تمدن‌ساز دانشگاه فرهنگیان را در سراسر کشور، موهبتی کم نظیر دانست و ابراز امیدواری کرد: با آگاهی بخشی اساتید گرانقدر و انقلابی، این دانشگاه هر روز به سمت شکوفایی بیشتر حرکت کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.