با حضور استادان بسیجی دانشگاه‌های ارومیه برگزار شد؛

نشست هیئت اندیشه ورز بانوان بسیجی ارومیه

نشست هیئت اندیشه ورز بانوان بسیجی عضو هیات علمی دانشگاه‌های ارومیه در محل دفتر بسیج اساتید استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی، در این نشست که با حضور بانوان هیئت علمی دانشگاه‌های ارومیه برگزار شد، دکتر مجرد دبیر هیئت اندیشه ورز بانوان استان پیرامون سند ۲۰۳۰ و نقدهای وارد بر آن مواردی را مطرح نمود.  

 

دکتر مجرد گفت: از بیانات حضرت آقاست که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و اگر فلسفه و مبانی فرهنگی آن که متفاوت با فرهنگ غربی است مورد هجمه قرار گیرد بدترین نوع نفوذ فرهنگی بوده و تهدید بسیار بزرگی است.

 

وی ادامه داد: از جمله ایرادهای قانونی وارد بر این سند و نحوه اجرای آن می‌توان به عدم تصویب آن در مجلس شورای اسلامی و یا شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که مغایر قانون اساسی است اشاره کرد که در آن گفته شده تمامی عهدنامه‌ها و توافق‌نامه ها باید به تصویب مجلس رسیده باشد.

 

دبیر هیئت اندیشه ورز بانوان استان ادامه داد: از ایرادهای اساسی دیگر می‌توان به آسیب به استقلال فرهنگی کشور یاد کرد که طبق این سند که در سال ۹۵ به تصویب هیئت دولت رسیده است کلیه متون درسی کشور ما باید مورد تایید سازمان یونسکو باشد که خود زیر مجموعه مرکز عملیات‌های نظامی و غیر نظامی آمریکاست که مغایر قانون اساسی است که طبق آن نباید فرهنگ ، اقتصاد و ... زیر سلطه بیگانگان باشد. نحوه حق اعتراض به بندهای این سند و نیز مرجع رسیدگی به اختلافات هم در آن معلوم نیست و البته خروج و عدم اجرای آن پس از امضاء (در شرایط کنونی) بار مالی تنبیهی نیز دارد.

 

وی افزود: در کل هدف اجرای موفق این طرح جهانی شدن ملت‌هاست. با عبارات تحلیلی مقام معظم رهبری(مدظله العالی): جهانی شدن یعنی رفتن زیر بار فرهنگ چند دولت بزرگ دنیا که تسلط اقتصادی و نظامی بر جهان دارند و وارد خانواده جهانی شدن یعنی همان وابستگی. باید اذعان داشت علی رغم این همه ایراد قانونی و فرهنگی و این تضادهای روشن متاسفانه دولت ما اجرای آن را متعهد شده و حتی بعد از اخطار مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) متاسفانه آموزش و پرورش ما در حال اجرای و پیاده سازی مفاد آن در ایران است و ما هر روز شاهد عقب‌گرد فرهنگی نسل نو در کشورمان هستیم که این تشکل با توجه به وظایف دانشگاهی و خانوادگی خود نسبت به آن بسیار حساس بوده و خواستار بازنگری جدی در اجرای آن است.

 

در پایان جلسه هر یک از اعضای جلسه دیدگاه‌های خود را در رابطه با موضوع مورد بحث بیان نمودند و مقرر گردید با هماهنگی مسئولان در ماه آتی کارگاهی تحت عناوین " مبانی، اصول و روش‌های تربیتی به منظور بالندگی سطح مشارکت و مسئولیت‌پذیری اعضای خانواده و نیز نقش خانواده در تربیت دختران و پسران با تاکید بر نقش‌های متفاوت خانوادگی و اجتماعی" توسط استاد دکتر خلیل زاده از اساتید دانشگاه پیام نور ارومیه برگزار شود.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.