نماینده ولی فقیه در استان قزوین؛

شاخص‌ترین بسیجیان هماهنگ‌ترین انسان‌ها با قرآن و آرمان‌های الهی هستند

بسیجیان باید تلاش کنند تا فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اساتید بسیجی، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: شاخصه‌ و معیارهای بسیج، برگرفته از قرآن و آرمان‌های الهی است و به خاطر همین خدایی بودن است که شجره طیبه بسیج ماندگاری پیدا کرده و هر روز در حال رشد و بالندگی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین، جوانمردی را یکی از شاخصه‌های مهم بسیجیان عنوان کرد و گفت: ابراهیم(ع) با اینکه در زمان کفار زندگی می‌کرد، با عنوان جوانمرد در جامعه شناخته شده بود و همه ما نیز باید به گونه‌ای زندگی کنیم که با عنوان جوانمرد شناخته شویم.

 

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) خود را با معیارهای قرآنی هماهنگ کرد و به همین خاطر بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین بسیجی عصر ما شد و توانست با انقلاب اسلامی شرق و غرب را تحت تأثیر قرار داده و متحول کند.

 

آیت‌الله عابدینی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر از شاخصه‌های بسیجیان مطرح کرد و افزود: امام علی(ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، بدترین‌ها و پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و آنگاه جامعه به انحراف کشیده می‌شود.

 

وی افزود: امیرالمؤمنین (ع) تأکید می‌کند هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را حمایت کند، عزت می‌یابد و هر کسی آن را ترک کند به ذلت کشیده می‌شود و بسیجیان باید تلاش کنند تا این فریضه الهی را جدی بگیرند. 

 

عابدینی با تأکید بر اینکه داشتن ارتباط ولایی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ بسیجیان محسوب می‌شود، اظهار کرد: خدا در قرآن درباره مؤمنان می‌فرماید که آنها ارتباط عمیق قلبی، عاطفی، منطقی و ایمانی با یکدیگر دارند و هر کسی این ویژگی‌ها را در خود داشته و با برادران ایمانی خود اینگونه رفتار کند، بسیجی واقعی محسوب می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.