رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد تهران غرب؛

بسیج اساتید برای حفظ نظام و آرمان‌های انقلاب در صحنه حضور دارد

تشکیل هسته‌های علمی پژوهشی و تعمیق آرمان‌های انقلاب اسلامی مهم‌ترین ماموریت بسیج اساتید است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، به مناسبت هفته بسیج در گفت‌و‌گویی با دکتر صادقی گلرودباری رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد تهران غرب به بررسی فعالیت و اهداف بسیج پرداختیم.

 

 کارایی و عملکرد سازمان بسیج اساتید در دانشگاه‌ها چگونه تعریف می‌شود و تاکنون چه اقدامات و فعالیت‌هایی در بسیج اساتید صورت پذیرفته است؟

  اگر مهم‌ترین هدف تشکیل بسیج اساتید در دانشگاه‌ها را تحقق آرمان‌های حضرت امام (ره) و اطاعت دستورات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری بدانیم (ماده ۲ آئین نامه) و ماموریت آن را در این خصوص جذب، آموزش، سازماندهی، تجهیز، حفظ و انسجام و تشکیل هسته‌های علمی، پژوهشی و توسعه و تعمیق آرمان‌های انقلاب اسلامی تعریف کنیم (ماده ۳ آئین نامه) و کمک به ارتقای معرفت و آگاهی اساتید را با برگزاری كارگاه های آموزشی در رأس برنامه ریزی‌های خود قرار دهیم (ماده۲ آئین نامه) لذا بسیج اساتید از مهم‌ترین ارکان ورود به صحنه کارزار تلقی شده و بی توجهی به استادان بسیجی، مصداق بارز قرار گرفتن در صف دشمنان این مرز و بوم تلقی می‌گردد. ازاینرو هرگونه کوتاهی در آن بمنزلۀ کاری تر شدن ضربه های دشمن به جامعه نخبگانی کشور و تسرّی آن به رفتارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعۀ فرهیخته محسوب می‌شود.   

 

  برنامه‌های بسیج اساتید در راستای تحقق گام دوم انقلاب را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

  از مهم‌ترین دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، موضوع اقتصادی و معیشتی مردم و نیز جریان ناتوی فرهنگی و وجود جنگ نرم تمام عیار دشمنان اسلام علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدانیم لذا اساتید و نخبگان دانشگاهی و همینطور جامعۀ فرهیخته کشور در راًس آماج این تهدیدها نیز قرار دارند از اینرو شناخت محل آسیب‌ها، درمان آن، رفع تهدید و پیشگیری از آن از مهم‌ترین امور کشور محسوب می‌گردد و پرداختن به آن امری ضروری است. ازطرفی؛ باتوجه به جریانات فتنه انگیز در وقایع اخیر و نیز برگزاری اولین انتخابات پیش رو در سال ۹۸ و ضرورت تشکیل مجلسی مقاوم در تراز گام دوم انقلاب اسلامی و توانا در تبدیل مطالبات مردم به تصمیم‌های منطقی بویژه اهتمام بر حل مشکلات اقتصادی کشور مدنظر باشد، اینطور بنظر می‌رسد که برنامه‌های آتی بسیج اساتید نیز به سمت بصیرت افزایی در جهت درهم شکستن آرایش جنگی دشمن در سه ضلعی؛ اقتصاد، فضای مجازی و اطلاعاتی و سیاسی کشور قوت بیشتری بگیرد.

 

در آخر اگر صحبتی دارید بفرمایید. 

 

امروزه ملت ایران مورد آماج انواع آسیب‌های جدی در سطوح مختلف جامعه، من جمله تغییر در رفتارهای اجتماعی درخصوص باورهای دینی و تغییر در سبک زندگی قرار دارد. این آماج که بتدریج رشدی فزاینده از سوی دشمنان این مرز و بوم داشته، هم اکنون به اوج حداکثری خود رسیده است. از سوی دیگر نیروهای پیاده نظام وابسته به استکبار جهانی در داخل کشور که متکی به شجره‌ی خبیثه‌ی ملعونه آمریکایی-صهیونیستی میباشند و با همراهی دشمنان خارجی، مرتب با اجرای برنامه های فتنه انگیز سیاسی و برقراری تحریم های ظالمانۀ خود سعی دربرهم زدن امنیت ملی میهن عزیزمان و نهایتاً براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارند، اغتشاشات اخیر آشوبگران در گروه‌های سازمان یافته و خشونت‌بار که معلوم شد با برنامه‌های شبهه آور و از پیش تعیین شده و با تدارک عملیات مسلحانه به سمت مردم بیگناه و مدافعان ازجان گذشته امنیت کشور، حمله ور شده  و از طریق تهییج افکار عمومی و سردادن شعارهای ضد امنیتی سعی در ایجاد هرج و مرج و به غارت بردن اموال مردم و پایمال کردن بیت المال و نیز به آتش کشیدن برخی بانکها، فروشگاهها و ساختمانهای مسکونی کشور داشتند که متآسفانه شاهد  کشته و زخمی شدن برخی و نیز شهادت تعدادی از مدافعان امنیت کشور بودیم. 

تحرکات مذبوحانه ای که سعی در هدایت اعتراضات به حق مردمی، بسوی بحرانی بزرگ درون‌کشوری برای اخلال در امنیت کشور داشتند که با هوشیاری ملت و حضور نیروهای حافظ امنیت ناکام باقی ماند. در این بین جوانان و مردم زحمتکش ایران که همواره در طول ۴۰ سال گذشته از آماج انواع فشارهای اقتصادی، تدارک دیده از سوی بیگانگان و ستون پنجم داخلی آنان در امان نبودند، ولی همواره با گذشت مثال زدنی خود و امروز با بصیرتی بی نظیر، آتش اغتشاشات را خاموش کرده و با آگاهی کامل، صف خود را از پیاده نظام دشمنان این کشور جدا دانسته اند. در هفتۀ اخیر در اقصاء نقاط کشور ملت بزرگ ایران با تجمعات انقلابی خود و با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و انگلیس، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان امنیت این کشور زدند تا با تبعیت از ولایت فقیه، بستر افول رژیم صهیونیستی و زمینه پایان دادن به سیطرۀ استکبار جهانی را فراهم سازند. خاطر نشان می شود که بسیج اساتید برای حفظ نظام و آرمان هایش، امروز بیشتر از هرروز دیگری نیز در صحنه حضور دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.