درخواست ۶۷۰۰ استاد دانشگاه آزاد اسلامی؛

تداوم مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد در کشور

۶ هزار و ۷۰۰ استاد دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس دستگاه قضا، ضمن تقدیر از رویکرد جدید قوه قضائیه در مبارزه با بی عدالتی، تداوم مبارزه با فساد تا برقراری عدالت در همه سطوح کشور را خواستار شده و هوشیاری مسئولان عالی‌رتبه قوه قضائیه در برخورد با دانه درشت‌ها برای سیاسی جلوه دادن توسعه گفتمان انقلابی و عدالت‌خواهانه در دستگاه قضا را مورد مطالبه جدی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، ‌در متن بیانیه اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

آغازین روزهای دهه پنجم انقلاب پر افتخار و به تعبیر  مقام معظم رهبری، گام دوم انقلاب اسلامی، با تحولات امیدوار کننده دستگاه قضا همراه شد و از همان روزهای نخست، اقدامات انقلابی ریاست محترم دستگاه قضا امیدی مضاعف را به ارمغان آورد که همچون چهار دهه گذشته مهر تاییدی بر اثبات کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

پیام روشن عملکرد ۸ ماهه رئیس جدید قوه قضائیه، آن است که زمان اصلاح  و تقویت این قوه فرا رسیده است. ایشان با دستی پر، فرصت را غنیمت شمرده و در راستای عملیاتی ساختن اهداف عالیه دستگاه قضا در راستای تحقق شعارها و آرمان های ملت شریف ایران در انقلاب شکوهمند اسلامی، گام های بلندی برداشته است که از مصادیق آن توجه ویژه به اصل قانون و بازگشت به موارد مهمی چون حقوق عامه، آغاز مبارزه با فساد از درون دستگاه، ایجاد شعب تخصصی قضایی در حوزه های مختلف، ارتباط موفق کارآمد و امید بخش با عموم جامعه، مبارزه مستمر با دانه درشت های فساد اقتصادی و ... را می توان برشمرد.

 

 بدیهی است به ثمر نشستن رویکرد انقلابی و عدالت خواهانه آیت الله رئیسی که بارقه های امید را در دل دلسوزان ایجاد کرده است، مستلزم حمایت های همه جانبه مردم و مسؤلان می باشد.

 

تجربیات دور و نزدیک تاریخ گواه است که همواره مبارزه با اژدهای هفت سر فساد، تشویش و مقابله صاحبان زر و زور و تزویر را به دنبال دارد. به اذعان فرمایش مقام معظم رهبری: "با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقیناً زمزمه ها و به تدریج فریادها و نعره های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت ها عمدتاً از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می شوند ."

 

مخالفان مبارزه جدی با فساد همواره تلاش‌های عدالت خواهانه را سیاسی جلوه داده و سعی بر آن دارند که با کشاندن آن به زمین سیاست، عدالت خواهان را ناچار به عقب نشینی کنند؛ غافل از اینکه عزم دستگاه قضا برای برخورد با فساد، ولو در مورد مسئولان عالی رتبه و نزدیکان آنها جدی است و امید است هوشمندی دستگاه قضا و نیز بلوغ فکری حاکم در سطح جامعه بتواند مانع از انحراف گفتمان فساد ستیز گردد.

 

در پایان ضمن حمایت قاطع از اقدامات قانونی و عدالت محور دستگاه قضا در دوره مدیریت جدید در برخورد فراگیر با فساد و تحقق عدالت بویژه مفسدین دانه درشت اقتصادی، بدون در نظر گرفتن جناح بندی های مرسوم سیاسی و یا وابستگی به برخی از مسئولین، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در روند تحولی آن نهاد در مسیر رسیدن به قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی اعلام می داریم و به تمامی دست اندرکاران در سایر قوا توصیه می نماییم ضمن همکاری با قوه محترم قضاییه در این حرکت انقلابی، از هرگونه حاشیه سازی و شبهه آفرینی خودداری فرمایند. بی شک هوشیاری ملت شریف، بزرگوار و عدالت خواه ایران اسلامی در برابر جوسازی ها و حاشیه پردازی ها، هموار کننده عبور از این گذرگاه مهم خواهد بود .

 

والسلام علی من التبع الهدی

 

 

۶۷۰۰ نفر از استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.