در راستای پیشبرد اهداف اندیشکده جمعیت شناسی و کارگروه سبک زندگی ایرانی اسلامی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بسیج اساتید زنجان با فرهنگسرای کودک و خانواده پارسه

مسئولین و جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان زنجان از فرهنگسرای کودک و خانواده پارسه بازدید و تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان زنجان، در ابتدای این بازدید مهندس علیرضا بیگدلی مسئول بسیج اساتید استان زنجان ضمن خوشامدگویی به اساتید حاضر در جلسه از مدیریت فرهنگسرا جهت فراهم نمودن شرایط بازدید قدردانی کرد.

 

مسئول بسیج اساتید استان زنجان در ادامه با اشاره به اهمیت نقش خانواده در سلامت افراد جامعه و لزوم انجام کار فرهنگی در این زمینه افزود:خانواده رکن اساسی اجتماع و زيربناي تربيت، اخلاق، آداب و سنن جامعه و بنياديترين نهاد اجتماعي محسوب مي‌شود. موفقيت و استحکام خانواده موجب موفقيت و توسعه جامعه و در مقابل ناکامی و تزلزل خانواده موجب معضلات و بحران های اجتماعي می‌شود.

 

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن کارگاه‌های موجود در مجموعه که امکان حضور همزمان والدین و فرزندان را فراهم می‌کند افزود: خانواده‌ای که والدين و فرزندان کوچک‌ترين ارتباط عاطفی با يکديگر ندارند و کمبودها و ناملايمات درونی خود را در اجتماع جستجو می‌کنند نتيجه‌ای جز ناهنجاری در جامعه بجای نمی‌گذارد.

 

 علیرضا بیگدلی با تشکر از مدیریت فرهنگسرا که صرفا با هزینه شخصی و دغدغه‌مند اقدام به تأسیس اولین فرهنگسرای مختص کودک و خانواده در سطح کشور نموده‌ است، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: اساتید  دانشگاهی، فرزانگان و نخبگان علمی در هر کشوری می‌توانند سررشته‌دار حرکت مردم شوند، تصریح کرد: بر خود وظیفه دیدیم به نمایندگی از قشر فرهیخته جامعه جهت حمایت از این کار فرهنگی، اجتماعی و آموزشی بزرگ در این مکان حضور به هم رسانده، پتانسیل بالای آن را در راستای همکاری متقابل به کار بگیریم و تفاهم نامه همکاری را جهت استفاده فرزندان و خانواده اساتید و کارکنان از ظرفیت‌های این فرهنگسرا تنظیم نماییم.

 

بیگدلی با اشاره به تشکیل کارگروه سبک زندگی ایرانی اسلامی و اندیشکده جمعیت شناسی در مجموعه بسیج اساتید استان از اساتید بسیجی خواست با رویکرد حل المسائلی در زمینه‌های مذکور تحقیق و پژوهش ارائه دهند.

 

در پایان خانم صفوی و مهندس نیتی مدیریت فرهنگسرا ضمن تشکر و خوشامدگویی به مسئولین سازمان بسیج اساتید استان و اساتید دانشگاهی به تشریح ۱۲کارگاه موجود در مجموعه پرداختند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.