یادداشت جواد بیژنی مدرس تاریخ دانشگاه:

تعبیر ویژه رهبر معظم انقلاب در خصوص شرایط دشمنی‌های امروز دنیای استکبار

امروز در پرتو ایمان و استقامت صدای اعتراف به شکست تهاجم‌های نظامی علیه جبهه مقاومت از یمن تا سوریه و جنگ تمار عیار اقتصادی دشمنان علیه ایران از سوی اتاق‌های فکر و کارگزاران غربی به گوش می‌رسد‌‌‌.

به گزارش ، در یادداشت  استاد بسیجی جواد بیژنی مدرس تاریخ دانشگاه آمده است:

 

 رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری در تعبیری ویژه شرایط دشمنی‌های امروز دنیای استکبار را به جنگ احزاب تشبیه نمودند. تجربه نشان می‌دهد که همواره به‌کارگیری واژگان در دستگاه فکری ایشان توأم با حکمت و ژرف اندیشی صورت می‌گیرد. در این مجال به بررسی شرایط جنگ احزاب و نسبت آن با شرایط کنونی جبهه مقاومت می پردازیم:

 

۱- یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جنگ احزاب که با تحریک یهود انجام شد اتحاد و هم‌پیمانی همه قبائل مشرکین علیه اسلام بود. امروز هم ردپای صهیونیسم بین‌الملل و پادویی‌های نتانیاهو در یک کارزار نظامی، سیاسی و اقتصادی برای تحریک آمریکا و همراهی سعودی و اروپا علیه جبهه مقاومت مشهود است.

 

۲- در جنگ احزاب نقش مرعوبین و منافقین درون مدینه در تضعیف مقاومت مومنین در مقابل صف‌آرایی با دشمن کثیر است ( يا أَهلَ يَثرِبَ لا مُقامَ لَكُم فَارجِعوا)؛ امروز نیز  در داخل کشور جریانی که مرعوب کثرت نیرو و فشار حداکثری دشمن شده نسخه سازش و عدم مقاومت می‌پیچد. (لا تَسْتَوْحِشُوا فِى طَرِيقِ الْهُدى لِقِلَّةِ أَهْلِهِ _ خطبه۱۹۲ نهج البلاغه).

 

۳ - تدبیر مهم و اثربخش در جنگ احزاب، حفر خندق در قسمت شمالی شهر مدینه بود که سپاه مغرور مشرکین را به استیصال واداشت. موضوعی که نشان داد می‌توان با تدبیر و تکیه بر رهبری الهی در برابر کثرت سپاه دشمن ایستاد و آنها را ناامید ساخت. امروز نیز در پرتو ایمان و استقامت صدای اعتراف به شکست تهاجم‌های نظامی علیه جبهه مقاومت از یمن تا سوریه و جنگ تمار عیار اقتصادی دشمنان علیه ایران از سوی اتاق‌های فکر و کارگزاران غربی به گوش می‌رسد‌‌‌.

 

۴- جمله معروف رسول اکرم(ص) در شأن حضرت امیرالمومنین (ع) که فرمودند: امروز همه اسلام به جنگ همه کفر رفت، در این جنگ صادر گردید. اگر در این نبرد سرنوشت ساز حضرت شکست می‌خورد کار اسلام تمام بود، چنانکه اگر امروز نیز خدای ناکرده جبهه مقاومت شکست بخورد معلوم نیست که چه زمانی دوباره اسلام توان سربرافراشتن پیدا خواهد نمود.

 

۵ - انبوه سپاه دشمن و رجزخوانی آنها توانست قریب یک ماه شهر مدینه را محاصره نماید در این مدت مسلمانان با تکیه بر توان داخلی مقاومت کردند و در این شرایط بود که مشرکین ابتدا با غرور و رجزخوانی به منطقه آمدند ولی مرحله به مرحله عقب نشستند، ابتدا خسته شدند، بین آنها اختلاف افتاد، پرچمدار آنها مغلوب و کشته شد و سپس با امدادهای غیبی در هم کوبیده شدند و فرار کردند؛ در این جنگ بار دیگر فرمول مقاومت جواب داد و نشان داد که اگر ایمان همراه با استقامت باشد قطعاً پیروزی را به دنبال خواهد داشت.

 

۶ - جنگ احزاب آخرین مرحله لشکرکشی تهاجمی مشرکین به سمت مدینه بود و بعد از آن دیگر هرگز نتوانستند اتحاد خود را علیه اسلام بسیج کنند و به انفعال افتادند و ابتکار عمل به دست پیامبر افتاد به طوری که سه سال بعد حضرت در اوج قدرت، مکه را به تصرف خود در آورد و این شاید مهم‌ترین بشارت جنگ احزاب و شبیه‌سازی آن با شرایط امروز باشد. اگر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت بتواند مدت کوتاه دیگری را مقاومت کند؛ برای همیشه از دسترس دشمن دور می‎شود و برای همیشه هیبت و اقتدار دشمن را نابود خواهد کرد. 

 

می توان به یاران مژده داد که اندکی صبر سحر نزدیک است... 

 

الیس صبح بقریب

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.