در سالن شهید شهریاری سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد:

بیست و هشتمین نشست شورای راهبردی بسیج اساتید با موضوع " گام دوم انقلاب و رسالت دانشگاهیان"

بیست و هشتمین نشست شورای راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور، عصر روز گذشته در سالن شهید شهریاری بسیج اساتید و با حضور استادان دانشگاه‌های تهران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، در این نشست که با موضوع "گام دوم انقلاب و رسالت دانشگاهیان" تشکیل شد، دکتر جلال‌زاده دبیر این شورا با تاکید بر اهمیت صدور بیانیه راهبردی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این متن عالمانه که به گام دوم انقلاب معروف شد، افق روشنی را پیش روی عموم مردم و نیروهای انقلابی قرار داد که توجه به رهنمودهای ایشان خواهد توانست به عبور پیروزمندانه کشور از سال‌های پیش رو کمک نماید.

جلال زاده در ادامه با اشاره به نقش ویژه دانشگاهیان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و اینکه خطاب مقام معظم رهبری در این بیانیه عموم مردم به ویژه جوانان بوده است گفت: انتظار مردم ایران این است که دانشگاهیان کار ویژه‌ای برای عملیاتی کردن این بیانیه و نقشه راه جمهوری اسلامی در دهه‌های آینده، ایفا کنند. البته سازمان بسیج اساتید کار بسیار خوبی در تفسیر این متن راهبردی با عنوان "بیانیه کوثری انقلاب؛ روش شناسی تفسیر متن به متن در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" منتشر کرد که جای تقدیر دارد، اما از استادان، دانشجویان و نخبگان کشور انتظار می رود فارغ از تشکیل جلسات تبیینی برای این بیانیه راهبردی و گفتمان سازی پیرامون آن، برای تحقق و اجرایی کردن آن نیز دست به کار شوند.

 

در ادامه این نشست نیز اعضای شورای راهبردی و استادان مدعو از دانشگاه‌های تهران به طرح نظرات و پیشنهادات خود درباره موضوع نشست پرداختند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.