این مطلب ۱۱۵ بار خوانده شده
دکتر خسرویان

اندیشکده‌های راهبردی نهادهای میانجی ‌بین نیازهای کشور و نهادهای سیاستگذار هستند

دکتر خسرویان در نشست رؤسای كانون‌های بسيج اساتيد و چهره‌های برجسته دانشگاهی در دانشگاه امیرکبیر گفت : استادان دانشگاه نشانگاه استراتژیک در نظام جمهوری اسلامی را در اختیار دارند که همان کلاس‌های درس است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، رییس بسیج اساتید تهران بزرگ در نشست رؤسای كانون‌های بسيج اساتيد و چهره‌های برجسته دانشگاهی باموضوع «تبيين چگونگي استفاده از ظرفيت و توان علمی اساتيد بسيجی دانشگاه‌ها در حلّ مسائل كشور» گفت: همانطور که پیش از این نیز اعلام شد، رویکرد جدید بسیج اساتید، کمک به حلّ مسائل کشور است و بسیج اساتید قصد دارد با استفاده از ظرفیت بالای خود و فارغ از نگاه‌های سیاسی، به ویشرفت کشور کمک کند.

 

وی ادامه داد: استادان دانشگاه نشانگاه استراتژیک در نظام جمهوری اسلامی را در اختیار دارند که همان کلاس‌های درس است.

 

دکتر خسرویان افزود: مسائل و چالش‌هایی که در کشور وجود دارد، چندوجهی و بینارشته‌ای است و باید با نگاه تخصصی و ویژه‌ای به حلّ آنها پرداخت.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ادامه داد: برخی دانشگاه‌های ما تازه به این بلوغ رسیده‌اند که کار بینادانشکده‌ای انجام دهند و این را باید به فال نیک گرفت. فعالیت اندیشکده‌ای ما نیز پیچیده و چندوجهی است.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید