توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت؛

چاپ و انتشار چهاردهمین نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

چهاردهمین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

 این نشریه با هدف دسترسی استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، روزهای چهارشنبه هر هفته در اختیار شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان‌ها، مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره)، گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خبرها و نکته‌ها، رویدادهای سیاسی و بین‌الملل، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، رویدادهای اقتصادی، یادداشت‌ها و گزارش تحلیلی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در چهاردهمین خبرنامه بصائر است.

 

در بخشی از رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی چهاردهمین شماره از بصائر آمده است: 

 

رتبه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران در جمع برترین‌های علوم طبیعی

 

رتبه ۸۰  دانشگاه و مرکز تحقیقاتی ایران در رتبه‌بندی ۲۰۱۹ ( نیچرایندکس) اعلام شد. در این رتبه‌‌بندی،  موسسات و دانشگاه‌های جهان بر پایه‌ پژوهش ‌های با کیفیت در علوم طبیعی درجه‌بندی شده‌اند.

 

رتبه‌بندی ۲۰۱۹ ( نیچرایندکس) دانشکاه‌ها و موسسات پژوهشی را که تحقیقاتی با کیفیت برتر در زمینه علوم طبیعی و موضوعات علوم زیستی، شیمی،فیزیک و علوم زمین و زیست محیطی در سال ۲۰۱۸ داشته‌اند، مورد بررسی قرار داده است.

 

این رتبه‌بندی بر اساس تولیدات علمی نهادها نرمال‌سازی شده است و یک درصد تولید علم را در نظر گرفته است. فهرست ۲۰۱۹ داده‌های شاخص از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ را شامل می‌شود.

 

این رتبه‌بندی نرمال شده سهم خروجی پژوهش‌های با کیفیت بالا در موسسات تحقیقاتی در علوم طبیعی را ارزیابی کرده‌است.

پایگاه ( نیچرایندکس) از سال ۲۰۱۳ به رتبه‌بندی موسسات و دانشگاه‌های جهان در علوم مختلف اقدام کرده است.

  

 چاپ و انتشار چهاردهمین نشریه تحلیلی – راهبردی

در فهرست ۵۰۰ مرکز برتر، نامی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایرانی نیست، اما در بخش غرب آسیا از تعداد ۲۷۴ دانشگاه و مرکز پژوهشی در این منطقه، ۸۰ مرکز ایرانی در این جمع حضور دارند.

 

پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران در رده ۸، دانشگاه ترزبیت مدرس در رده ۱۱، دانشگاه شیراز در رده ۱۳‌، دانشگاه تهران در رده ۱۶، مرکز تحقیقات نجوم و اختر فیزیک مراغه در رده ۱۷ و دانشگاه شهید بهشتی در رده ۱۹ قرار دارند.

 چاپ و انتشار چهاردهمین نشریه تحلیلی – راهبردی

در رده‌بندی منطقه غرب آسیا ۸۰ دانشکده‌، دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، بیمارستان، پژوهشکده و پژوهشگاه از ایران حضور دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.