توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت

چاپ و انتشار یازدهمین شماره نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

یازدهمین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور، نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

 

 این نشریه با هدف دسترسی استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، روزهای چهارشنبه هر هفته در اختیار شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان‌ها، مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

 

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره)، گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خبرها و نکته‌ها، رویدادهای سیاسی و بین‌الملل، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، رویدادهای اقتصادی، یادداشت‌ها و گزارش تحلیلی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در یازدهمین خبرنامه بصائر است.

 

 

در بخشی از رویدادهای فرهنگی و اجتماعی یازدهمین شماره از بصائر آمده است: 

 

ایجاد سازمان همکاری‌های علمی بین‌الملل در ایران

 

" قائم مقام ستاد راهبردی اجرای نقشه علمی کشور از ایجاد سازمان جدیدی برای همکاری‌های علمی بین‌المللی خبر داد.

منصور کبگانیان در حاشیه یکصد و نوزدهمین جلسه نقشه جامع علمی کشورگفت: یکی از موضوعات مهمی که در این جلسه عنوان شد، سند جامع همکاری‌های علمی بین‌الملل بود، در خصوص همکاری‌های علمی بین‌الملل سند جامعی داشتیم.

وی ادامه داد این جلسه دومین جلسه در خصوص بررسی این سند بودکه با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و همچنین روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به عنوان اعضای مصوب ستاد راهبری این نقشه برگزار شد.

کبگانیان خاطرنشان کرد: با توجه به شتاب علمی کشور نیاز به همکاری‌های علمی بین‌المللی در حوزه‌های علمی و فناوری داریم، ضمن آنکه دانشگاه‌ها نیز نیاز به این همکاری‌ها دارند.

وی ادامه داد در این جلسه تصویب شد، که معاونت علمی، کلیات پیشنهادخود را برای ایجاد سازمان همکاری‌های علمی و فناوری بین‌الملل ارائه دهد و در صورت تصویب این پیشنهاد، وارد جزییات اساسنامه این سازمان جدید خواهیم شد...."

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.