این مطلب ۱۰۷ بار خوانده شده
به همت بسیج اساتید استان قزوین صورت گرفت

افتتاح اندیشکده مدیریت بحران صنعتی و امنیت صنعتی در SME ها

اندیشکده «مدیریت بحرانی صنعتی و امنیت صنعتی در SME ها» در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افتتاح شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ صبح امروز اندیشکده «مدیریت بحرانی صنعتی و امنیت صنعتی در SME ها»  با حضورنجاتی مسئول سازمان بسیج اساتیداستان قزوین، دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، خانپورمدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، آهنگریان رئیس کانون کارفرمایان  استان، وجمعی از نخبگان صنعتی و اساتید رشته مدیریت و مهندسی صنایع ، در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افتتاح شد.

 

در این مراسم نجاتی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: جنگ هایی که در ۲۰۰ سال گذشته اتفاق افتاد ونیز پیمانهایی که با نفوذ قدرت های بین المللی بر حکومت های گذشته تحمیل شده با عث گردید بیش از ۳.۵ میلیون کیلومتر مربع از سرزمینکشورمان را از دست بدهیم  و ایران امروزی یک سوم سرزمین واقعی ایران است. در ۸ سال دفاع مقدس که ۳۶ کشور رسما از صدام حمایت می کردند و تنها نقطه ای که دو ابرقدرت آنروز اشتراک نظر داشتند حمایت از صدام بر علیه جمهوری اسلامی ایران بود ولی رزمندگان و ایثارگران و شهدای عزیز نگذاشتند حتی یک وجب از سرزمینمان را از دست بدهیم.

 

مسئول بسیج اساتید استان قزوین در این مراسم به تشریح نحوه شکل گیری و فعالیت اندیشکده پرداخت و گفت:بسیج اساتید استان با بیش از ۱۰۰۰ نفر عضو هیات علمی و مدرس دانشگاه، یک ظرفیت فوق العاده ای برای استان است که هیچ تشکلی در حوزه اساتید دانشگاه به این حجم و گستردگی و فعالیت در استان نداریم. این ظرفیت  عظیم می تواند در راستای فکری و علمی برای حل مسائل ومشکلات استان به کمک مسئولین استانی بیاید.

 

نجاتی با بیان برخی از معضلات استان در حوزه صنعت و کشاورزی گفت: وقتی وارد هر یک از این موضوعات می شویم کارهای تحقیقاتی زیادی انجام شده ولی هنوز مشکل و معضل سر جایش هست.

 

ایشان در ادامه افزود: چرا با این همه حجم کار پژوهشی گره زیادی از کار مردم و دولت باز نشده است؟ آیا اساتید متخصص در این حوزه ها نمی توانند شکاف بین نظر و عمل را بردارند؟

 

نجاتی در پایان به تشریح نحوه فعالیت اندیشکده مدیریت «بحران صنعتی در امنیت صنعتی در SME ها» پرداختند و از مسئولین بخش صنعت درخواست نمودند که برای حل معضلات این حوزه از ظرفیت علمی و فکری اساتید بسیجی در این اندیشکده استفاده کنند تا شاهد بهبود اوضاع اقتصادی کشور باشیم.

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید