به همت بسیج اساتید استان بوشهر برگزار شد:

نشست اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر

دکتر چمکوری مسئول بسیج اساتید استان بوشهر: امام خمینی کسی است که ایران را از استبداد و جهان اسلام و عرب را از سراشیبی و سقوط نجات داد و به سمت وحدت و عزت برد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان بوشهر، نشست اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) باحضور استاد حوزه و دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین طاهری در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شد.

دکتر چمکوری مسئول سازمان بسیج اساتید بوشهردر این نشست گفت؛ امام خمینی کسی است که ایران را از استبداد نجات داد و جهان اسلام و عرب را از سراشیبی و سقوط نجات داد و به سمت وحدت و عزت برد .

حجت الاسلام والمسلمین طاهری بیان کرد:حضرت امام میفرمود که در حکومت اسلامی  باید فقها در راس کار باشند . شروط حاکمیت این است که اصرار به گناه نداشته باشد و عالم (عدالت –اجتهاد )باشد. ولایت فقیه نتیجه اندیشه ورزی و الگویی توسط فقها نبوده است بلکه الگویی است که توسط امامان طراحی شده است، دشمنان در تلاشند که این را الگوی فقها مطرح کنند تا بتوانند در آینده آن را حذف کنند.

ایشان افزود: ۳۴۰۳ سند در مورد ولایت فقیه وجود  دارد و اگر می بینیم حضرت امام می‌تواند ولی فقیه را مطرح کند بخاطر تلاش و زحمات فقهای قبلی بوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار نمود: دانشجوی امروزی در دانشگاه وارد می‌شود با دو چمدان شبهه ، ما وظیفه داریم آنهارا روشن و تفهیم کنیم.  ماباید همیشه جوابگوی شبهات رایج باشیم ولی قبل از آنکه ذهن‌ها آلوده شود باید تبیین حاکمیتی دینی و یا یک مدل حاکمیت دینی انجام شود.

طاهری در پایان بیان کرد: حضرت امام خمینی می‌فرمایند تشکیل حکومت اسلامی، واگذاری حکومت به صاحب الزمان و فراهم کردن زمینه ظهور است. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.