در بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از بسیج اساتید تأکید شد

مشارکت در حلّ مسائل و پیوند دادن اقتصاد هر شهر با دانشگاه، موضوع مشترک همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج اساتید کشور

طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در سازمان بسیج اساتید کشور با هیئت رئیسه این سازمان دیدار و طرفین درباره رویکرد تحولی بسیج اساتید و نوسازی علمی – فرهنگی دانشگاه آزاد گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، در ابتدای این جلسه مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ضمن تشکر از حضور دکتر طهرانچی و کمک به روند تحولی و نشاط آفرینی علمی و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برقراری نسبت میان آموزش و علم و شکوفایی مزیّت‌های دانشگاهی در مناطق مختلف کشور، اقدام ضروری و شایسته‌ای است که امیدواریم با پیوند این رویکرد حلّ‌المسائلی با نوسازی‌های علمی در دانشگاه آزاد، برای مردم نویدبخش و کارساز شود.

 

زارعی با اشاره به راه اندازی اندیشکده‌های راهبردی و گروه‌های مسئله محور و مرتبط با مسائل یک زیست بوم در کشور گفت: روند تحولی دانشگاه آزاد و روند تأسیسی گروه‌های مسئله محور در بسیج اساتید می‌تواند در ضمن پرورش نیروهای انسانی زبده و کارآمد برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور مفید باشد.

 

همچنین محمدمهدی طهرانچی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست صمیمی گفت: به اعتقاد من غرب تمام همت خود را بکار بسته است تا دانشگاه در جمهوری اسلامی دور از دسترس نیروهای انقلابی باشد. دانشگاه در غرب از ابتدای شکوفایی خود، هم نیازهای درون دانشگاه و هم بیرون دانشگاه را برآورده می‌کرده است.

 

وی در ادامه گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی تغییر و تحولات تنها در "صورت" نخواهد بود بلکه تغییر در "سیرت" این دانشگاه در افق تمدنی نیز در دستور کار ما قرار دارد به نحوی که تناسب محتوا با قالب رعایت شود. کمااینکه در "طرح پایش نظام موضوعات علمی کشور" همین موضوع را دنبال می‌کنیم.

 

دکتر طهرانچی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد با در اختیار داشتن ۳۰ هزار عضو هیئت علمی و ۱ میلیون و دویست هزار دانشجو ظرفیت عظیمی در اختیار دارد که تلاش خواهد شد این امکان بزرگ در تولید قدرت و ثروت به کار گرفته شود.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اینکه کشور باید آرایش جنگی به خود گیرد گفت: دریافت ما در دانشگاه آزاد هم این است که باید آرایش جنگی به خود بگیریم. از این رو بدون تعارف با افراد و سلایق سیاسی وظیفه خود می‌دانیم که علیرغم وجود فشارهای فراوان، تغییرات لازم را به سود کشور و با افق تمدنی در این دانشگاه مهم ایجاد کنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره مهم‌ترین زمینه‌های همکاری میان بسیج اساتید و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظام موضوعات علمی در کشور بصورت جدی در دانشگاه آزاد پیگیری شده و در سال ۹۸ تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی تلاش خواهند کرد موضوعات پایان نامه‌های خود را با توجه به احصای مسائل تعیین شده به پیش برند و در راه حلّ مسائل کشور گام بردارند. ما تمامی زیرساخت‌های نرم افزاری این کار را نیز فراهم کرده‌ایم.

 

طهرانچی در ادامه با نزدیک دانستن این برنامه در دانشگاه آزاد اسلامی با اندیشکده‌های راهبردی بسیج اساتید کشور از بسیج اساتید درخواست کرد نماینده‌ای در جلساتی که زیرنظر رئیس دانشگاه اداره می‌شود معرفی نماید و ادامه داد: دانشگاه آزاد می‌خواهد اقتصاد هر شهر را با دانشگاه آن شهر و دانشگاه‌های جوار صنعت گره بزند. موضوعاتی که برای هر شهر اولویت دارد مانند چرم، کیف و کفش در تبریز یا نساجی در یزد و مواد و انرژی در واحد تهران مرکز و ... را در نظام موضوعات قرار دادیم و تمام دانشجویان از سراسر کشور می‌توانند به آن موضوع در قالب پایان نامه بپردازند. هم اکنون نیز از چند مرکز در کشور سفارش موضوعات دریافت شده است که امیدواریم بتوانیم با کمک بسیج اساتید که در دورۀ تحولی خود با اندیشکده‌ها و گروه‌های مسئله محور بر این چرخه در استان‌ها و شهرستان‌ها و پایتخت تأکید دارد، گام‌های بزرگی در کشور برداریم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.