این مطلب ۲۶۹ بار خوانده شده
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه گفت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و دستاوردهای دفاع مقدس، ۱۲۸ برنامه از جمله ۱۲ برنامه شاخص با ۴۰ عنوان در شهرستان قروه برگزار می شود.

هفته دفاع مقدس ۱۲۸ برنامه در قروه برگزار می شود

به گزارش ایرنا سرهنگ سعید شعبانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران به برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، رژه تاکسیرانی، غبار روبی گلزار شهدا، یادواره شهدا و برگزاری مسابقه تیر اندازی برای مدیران و روسای ادارات از جمله این برنامه ها است.
نسخه مناسب چاپ

به گفته وی یکی دیگر از برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس در قروه برگزاری آیین 'آبروی محله' در مقابل منزل شهید مظفری است.

وی افزود: در هفته دفاع مقدس دبیرستان ۱۲ کلاسه استعدادهای درخشان شهید احمدی روشن و پروژه مرکز تلفن ۵۱۲ شماره ای شهرک دانش نیز به بهره برداری می رسد.

به گفته وی از ۱۶۴ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان قروه ۱۰۰ پایگاه ناحیه مقاومت در ۱۲۸ برنامه شهرستانی هفته دفاع مقدس مشارکت دارند.

سرهنگ شعبانی هفته دفاع مقدس را هفته رشادت ها و فداکاری های ملت بزرگ ایران دانست و افزود: ملت ایران در این هفته با دست خالی در مقابل تمام جهان خوران ایستاد و از ناموس، خاک، مذهب و ارزش های خود دفاع کرد.

وی اظهار کرد: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ما و یک ذخیره تمام نشدنی برای ملت ایران و نسل های آینده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با اشاره به تحمیل هزینه های سنگین دفاع مقدس در هشت سال جنگ تحمیلی بر دوش ملت ایران افزود: امروز به برکت این انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، ملت ایران بیمه شده و به عزت و عظمت دست پیدا کرده است.

سرهنگ شعبانی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای انتقال دستاوردها و ارزش های دوران حماسه به نسل جوان و آیندگان است لذا باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

وی یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس را تولد تفکر و فرهنگ بسیجی دانست و افزود: این دستاورد مهم توانست پس از جنگ با تمام توان در مقابل تمامی توطئه های دشمنان از جمله مقابله با تهاجم دینی مذهبی، شبیخون فرهنگی و تفرقه افکنی ایستادگی کند تا دشمنان نظام بدانند پایه تفکر بسیج هیچگاه از بین رفتنی نیست.

سرهنگ شعبانی افزود: هفته دفاع مقدس یادآور توان ملت و کشور در دفاع از انقلاب در برابر استکبار متجاوز است.

هفته دفاع مقدس از سه شنبه ۳۱ شهریور آغاز شده و تا هفتم مهر ادامه دارد.

قروه در ۹۰ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.ک/۲

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید