در قالب اردوی راهیان علم، فناوری و پیشرفت برگزار شد:

بازدید اساتید بسیجی کرمان از اسکله شهیدرجایی و کشتی ایرانی

اسکله شهید رجایی بندرعباس به عنوان یکی از مهم‌ترین بنادر ایران سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا را تخلیه و بارگیری می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کرمان، این سازمان  با بهره‌مندی از حضور فعال اساتید بسیجی و حاضربه خدمت و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در بخش‌های تحقیقاتی و صنعتی در قالب برنامه‌های کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان تصمیم به اعزام اساتید بسیجی به اردوی علمی نمود.

براین اساس این سازمان گزینه‌های مختلف بازدید علمی در استان‌های مختلف را بررسی کرد و طبق نظر اساتید بسیجی بازدید از بندر شهید رجایی بندرعباس انتخاب گردید. 

در بندر شهید رجایی به عنوان یکی ازبزرگترین بندرهای خاورمیانه در نقل و انتقال کالا، اساتید بسیجی از بخش‌های مختلف از جمله اسکله، کانتینرهای فله، یخچالی و جرثقیل‌ها بازدید نمودند.

 مهندس محمدی، ارشد کشیک بندر شهید رجایی با حضور در بین اساتید بسیجی، راهنمایی بازدید اساتید از بخش‌های مختلف را برعهده گرفت. ایشان ضمن ارائه گزارشی از میزان فعالیت بندر و اسکله شهید رجایی به سوالات اساتید بسیجی پاسخ داد.

بر طبق توضیحات مهندس محمدی اسکله شهید رجایی بندرعباس به عنوان یکی از مهم ترین بنادر ایران سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا را تخلیه و بارگیری می‌نماید. این مجتمع بندری بزرگ به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد.

در این بازدید اساتید بسیجی از نزدیک با بیش از ۱۸ دستگاه جرثقیل دروازه‌ای (گنتری کرین) و برخی از ۴۰ پست اسکله مشاهده نمودند.

اساتید در ادامه بازدید خود از عرشه، اتاق فرمان و موتورخانه یکی از کشتی‌های فله‌بر بزرگ ایرانی  بازدید نمودند. این کشتی قبلا توسط سازمان بسیج اساتید استان کرمان و طی نامه نگاری‌های مختلف با سازمان کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران هماهنگ شده بود.

در پایان این بازدید دکتر محمود بابایی سرپرست بسیج اساتید استان کرمان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از زحمات مسئولین بندر شهیدرجایی و اسکله تقدیر نمود.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.