این مطلب ۸۳ بار خوانده شده
محمدرضا ابن الدین حمیدي در یادواره شهید دکتر چمران در اراک:

هم اکنون ۵۹ اندیشکده در کشور فعالیت پژوهشی دارند

نسخه مناسب چاپ

محمدرضا ابن الدین حمیدي در یادواره شهید دکتر چمران در اراك افزود: هدف از راه اندازي این اندیشکده ها ارائه برنامه، راهکار و کمک به دولت و مردم براي حل مسائل و معضلات اجتماعی سیاسی، فرهنگی و اقتصادي در سطح کلان کشور است.

جانشین سازمان بسیج اساتید کشور گفت: امروز باید هدایت جمهوري اسلامی توسط اندیشکده‌ها در موضوعات مختلف هدفگذاري شود.

وي ادامه داد: هرکس براي انقلاب اسلامی، جمهوري اسلامی و میهن عزیز دغدغه دارد می تواند به مجموعه اندیشکده­‌های بسیج اساتید وارد و با آن همکاري داشته باشد.

جانشین سازمان بسیج اساتید کشور گفت: در رویکرد جدید بسیج، از زبان و ادبیات علمی بدون توجه به گرایش سیاسی، استفاده می‌شود.

ابن الدین حمیدي افزود: یافته‌ها در اندیشکده‌ها چون به دور از اغراض سیاسی است و با زبان علم مطرح می شوند، قابل شنیدن هستند.

وي اظهار داشت: کشور با چالش هاي متعددي از جمله صنعت، آب و هوا، اقتصاد و فرهنگ مواجه است که براي رفع این نواقص باید از ظرفیت بسیج اساتید بهره گرفته شود.ابن الدین حمیدي افزود: اندیشکده ها در ۲ بخش ملی و استانی به ارائه راه حل می‌­پردازند. مسائل ملی مانند آسیب هاي اجتماعی، بیمه و بانکداري می‌پردازند و در بخش استانی راهکارهاي توسعه استان و موانع آن را مورد بررسی قرار می دهند.

وي ادامه داد:در حوزه علم دهه اول انقلاب اسلامی دهه دانشکده بود دهه دوم و سوم انقلاب با دهه پژوهشکده معرفی شد و دهه چهارم دهه اندیشکده ها است.

ابن الدین حمیدي افزود: انتظار است تا اساتید بسیج با سازماندهی در جبهه­‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادي و فرهنگی براي رفع موانع موجود اهتمام جدي داشته باشند.

در سطح کشور ۷۲۰ کانون بسیج اساتید وجود دارد و حدود ۳۵ هزارنفر از اساتید دانشگاه هاي سراسر کشور در این سازمان عضویت دارند. از این ظرفیت برای سازماندهی اندیشکده‌­ها بهره خواهیم برد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.