مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ مطرح کرد؛

عدالت شرط تداوم انقلاب اسلامی / ضرورت واکاوی نخبگان در مسائل دهه پنجم انقلاب اسلامی

مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ گفت امروز شرط تداوم انقلاب اسلامی رعایت عدالت در همه مسائل کشور است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور؛  عرفان خسرویان در آئین چهل سالگی انقلاب اسلامی که امروز صبح ( ۱۶ بهمن ماه ) در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با حضور یک هزار استاد برجسته دانشگاههای استان تهران برگزار شد گفت، سازمان بسیج اساتید تهران بزرگ به عنوان پیشانی بسیج اساتید کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد، هر حرکت در دانشگاه‌های تهران الگویی برای سایر اساتید کشور است و جهتگیری ما به عنوان نخبهترین جریان در کشور می تواند راه‌گشای حل مسایل باشد و در این میان ماموریت بسیج اساتید در دوره جدید ایجاد دانشگاه اجتماعی و حل المسائلی است.

مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ با اشاره به اینکه عدالت شرط تداوم انقلاب اسلامی است مطرح کرد، منظور از عدالت بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند از عدالت عقب ماندهایم و دوره چهارم انقلاب در پیشرفت موفق بوده ایم، عدالت به معنای این است که نهادها از مأموریت خود فاصله نگیرند و بروکراسی وارد جریانات کاری نشود و در این بین وظیفه نخبگان است که این مسیر را احیاء و بازگردانند.

وی با بیان اینکه امیدواریم اولویت بندی علمی مسایل کشور در اندیشکده ها رخ دهد گفت، مهمترین مشکل در دستگاههای اجرایی جابه جایی اولویتها و وظایف است و به جای پرداختن به مسائل کلان به مسائل جزء پرداختهاند و در حال حاضر حل مسایل کشور اولویت مسوولان نیست و مدیران رانتی و مدیران سرمایه سالاری این اولویت ها را در نظر نمی گیرند.

خسرویان با اشاره به صیانت از قانون اساسی به عنوان یکی دیگر از شاخصههای عدالت گفت؛ امروز نیاز به بازتعریف سیستم‌های انتخاباتی داریم و اجرای عدالت یک شرط است و مسأله مهم دیگر پیام انقلاب استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است و در این بین حفظ انقلاب اسلامی اهمیت بالایی دارد.

وی به حفظ استقلال کشور ما که امروز با تهدید جغرافیایی و نظامی روبه رو نیست اشاره و تصریح کرد؛  تهدید اصلی بحث اقتصادی است و سطح کنشگری مسوولان اجرایی باید بررسی شود چرا که از دید نخبگان و مردم مناسب و قابل قبول نیست چرا که ما امروز به دنبال استقلال اقتصادی هستیم و توسعه فناوری درون زا در اندیشکدههای راهبردی بسیج اساتید باید بررسی شود.

خسرویان با بیان اینکه تجلی حفظ آزادی در ساختار با پذیرش اصل تفکیک قوا امکان پذیر است گفت اگر هر یکی از قوا ساختار کشور را دور بزنند این خیانت به اصل آزادی در جمهوری اسلامی است چرا که یکی از شئون آزادی شفاف سازی است و امید است با بلوغ مدیران و احترام به اصل تفکیک محقق شود.

وی به پیشگیری از آفات موجود در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و تصریح کرد؛ قدرت طلبی و مدیران انحصار طلب انقلاب و جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند چرا که بسیاری از مدیران دستگاه‌های اجرایی را محل زد و بند خود کرده اند و در این میان یک عده به صورت دائم به دنبال عقب گرد کردن انقلاب اسلامی  هستند.

خسرویان افزود؛ نماد تفریط، غرب گرایی و سکولاریسم است که سیاست‌مداران غرب‌گرا دایماَ نسخه کشور را با غرب می پیچند و  سکولاریسم را ترویج می کنند این افراد از مهم ترین موانع انقلاب اسلامی هستند و نتیجه این موضع نا تمام گذاشتن و نا امید کردن انقلاب اسلامی است.

مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه اگر نخبگان کنشگر صیانت نکنند انقلاب حقیر خواهد شد و فرصت طلبان راهی برای از بین بردن آن پیدا می کنند گفت؛ ویژگی انقلابی‌ها در روزهای سخت کشیدن بار انقلاب بر دوش است و زمانی که درخت انقلاب به ثمر نشست کم کم فرصت طلبان می‌آیند و در زیر علم انقلاب محکم تر سینه میزنند و منافع ملی را در اختیار منافع فردی قرار می‌دهند که در این بین باید نخبگان در دهه پنجم در مسائل انقلاب اسلامی واکاوی و دیده بانی کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.