این مطلب ۷۳ بار خوانده شده
در راستای تاسیس اندیشکده‌های سازمان بسیج اساتید انجام شد:

راه اندازی اندیشکده توسعه سواحل مکران در چابهار

اندیشکده توسعه سواحل مکران به‌عنوان بازوی پژوهشی و تحقیقاتی توسعه سواحل مکران با همکاری دانشگاه‌های چابهار در این بندر راه‌اندازی شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ،

مهدی رضاپور رئیس اندیشکده توسعه سواحل مکران، در چابهار اظهار داشت: اندیشکده توسعه سواحل مکران به‌عنوان بازوی پژوهشی توسعه سواحل مکران با هدف شناساندن منطقه مکران و ارائه راهکار از چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود به تصمیم گیران با همکاری تعدادی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌‌های چابهار تشکیل شد.

رئیس اندیشکده توسعه سواحل مکران افزود: اندیشکده توسعه سواحل مکران در راستای راهبرد تأسیس اندیشکده‌های سازمان بسیج اساتید و به‌عنوان یکی از اولین و پیشروترین اندیشکده‌های این سازمان در چابهار تشکیل می‌شود و مستقیماً زیر نظر سازمان بسیج اساتید فعالیت می‌کند؛ طرح‌های پژوهشی مؤثر و کارا نیز در ابتدا از سوی سازمان بسیج اساتید حمایت می‌شوند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار  تصریح کرد: اندیشکده توسعه سواحل مکران متشکل از ۹ نفر شورای علمی از دانشگاه‌های دریانوردی،پیام نور و آزاد اسلامی چابهار و هم‌چنین ۵ گروه تخصصی مهندسی دریا،علوم زیستی دریایی،علوم انسانی و فرهنگی و اجتماعی و ۱۷ زیرمحور علمی زیرمجموعه به‌عنوان نهادی تصمیم‌ساز،حلقه اتصالی بین مردم،مسئولین و متخصصین خواهد بود.

وی اضافه کرد: فعلاً در وهله اول راهبردما شناسایی زیرساخت‌های منطقه است البته بحث روی برخی طرح‌های پژوهشی به‌عنوان پروپوزال را هم در دستور کارداریم تا درصورتی‌که طرح‌ها مؤثر و کارا بودند به‌سمت عملیاتی شدن آن‌ها پیش برویم.

رضاپور خاطرنشان کرد: پالایش آلاینده‌های زیست‌محیطی،خطر وقوع سونامی و توسعه زیرساخت‌های متناسب و هم‌چنین راه‌های افزایش تراکم جمعیت در سواحل مکران و شیرین‌سازی آب دریا به‌خاطر تنش آبی به‌جود آمده در کشور ازجمله ایده‌های اعضای شورای علمی اندیشکده برای تحقیق و پژوهش است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید