این مطلب ۸۰ بار خوانده شده
محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان:

اندیشکده شهر اسلامی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

به گفته مسئول بسیج اساتید اصفهان ، اندیشکده شهر اسلامی به عنوان نخستین اندیشکده رسمی بسیج اساتید استان اصفهان در مراسم روز بسیج اساتید راه اندازی می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان اظهار داشت: فعالیت اندیشکده شهر اسلامی به عنوان نخستین اندیشکده رسمی بسیج اساتید استان اصفهان در مراسم بزرگداشت استاد ‌طراز انقلاب اسلامی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت تخصصی اساتید دانشگاه‌های سراسر استان اصفهان در این اندیشکده افزود: این اندیشکده در حوزه شهر اسلامی از نظر گردشگری، تمدن، سبک زندگی اسلامی و غیره به فعالیت اندیشه‌ای می‌پردازد.

باقری تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در حوزه‌های اندیشه‌ای، علمی، حل مسائل و معضلات با نهادهای اجرایی و حوزه‌های مدیریتی همکاری دارد و در همایش روز بسیج اساتید نقش اجتماعی اساتید با دیدگاه اثر بخشی اساتید در جامعه در حوزه دغدغه‌های انقلاب تبیین و به نمایش گذاشته شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید