این مطلب ۴۷ بار خوانده شده
دکتر شهریار زرشناس

متاسفانه نفوذ ایدئولوژیکی در کشور رخ داده است که بدنبال استحاله نیروهای انقلابی است

شهریار زرشناس در پنل سیاسی که در روز اول اجلاس دو روزه استادان بسیجی سراسر کشور تشکیل شد، خواستار بررسی مجدد سیر تاریخی رخداد انقلاب و بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی برای تحلیل حوادث امروز کشور شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ، شهریار زرشناس با حضور در پنل سیاسی که در روز اول اجلاس دوروزه استادان بسیجی سراسر کشور تشکیل شد، با تاکید بر خطر نفوذ ایدئولوژیکی در کشور، بررسی مجدد سیر تاریخی رخداد انقلاب و بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی برای تحلیل حوادث امروز کشور را خواستار شد.

 

وی با اشاره به چگونگی روی کار آمدن رضاخان در ایران و اهداف پشت پرده آن درجهت ضربه زدن به هویت ملی ایرانیان، گفت: حکومت پهلوی پایه گذار فرهنگ غربی و لیبرال در کشور بود که اقتصاد ما را تک محصولی و وابسته به غرب کرده بود.

 

پنل تخصصی سیاسی باحضور حجت الاسلام و المسلمین مصلحی وزیر پیشین اطلاعات، دکتر منوچهر متکی وزیر امور خارجه در دولت نهم و و دهم و دکتر شهریار زرشناس استاد علوم سیاسی در سازمان تحقیقات علمی و صنعتی برگزار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

سرمقاله

دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است.

 

مقدمه

بی تردید میان صحت و اتقان یک اندیشه اجتماعی و کارآیی و توانایی نظام اجتماعی برآمده از آن در پاسخگویی به مشکلات جامعه، رابطه مستقیمی برقرار است. از سویی دیگر، کارآمدی یا ناکارآمدی کارگزاران یک نظام سیاسی در اجرای اهداف و آرمان های آن، می‏تواند در کارآمد یا ناکارآمد به نظر آمدن آن نظام و به تبع، درست یا نادرست به نظر رسیدن آن اندیشه اجتماعی، تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد.

معرفی اساتید