این مطلب ۸۷ بار خوانده شده
دکتر شهریار زرشناس

متاسفانه نفوذ ایدئولوژیکی در کشور رخ داده است که بدنبال استحاله نیروهای انقلابی است

شهریار زرشناس در پنل سیاسی که در روز اول اجلاس دو روزه استادان بسیجی سراسر کشور تشکیل شد، خواستار بررسی مجدد سیر تاریخی رخداد انقلاب و بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی برای تحلیل حوادث امروز کشور شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ، شهریار زرشناس با حضور در پنل سیاسی که در روز اول اجلاس دوروزه استادان بسیجی سراسر کشور تشکیل شد، با تاکید بر خطر نفوذ ایدئولوژیکی در کشور، بررسی مجدد سیر تاریخی رخداد انقلاب و بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی برای تحلیل حوادث امروز کشور را خواستار شد.

 

وی با اشاره به چگونگی روی کار آمدن رضاخان در ایران و اهداف پشت پرده آن درجهت ضربه زدن به هویت ملی ایرانیان، گفت: حکومت پهلوی پایه گذار فرهنگ غربی و لیبرال در کشور بود که اقتصاد ما را تک محصولی و وابسته به غرب کرده بود.

 

پنل تخصصی سیاسی باحضور حجت الاسلام و المسلمین مصلحی وزیر پیشین اطلاعات، دکتر منوچهر متکی وزیر امور خارجه در دولت نهم و و دهم و دکتر شهریار زرشناس استاد علوم سیاسی در سازمان تحقیقات علمی و صنعتی برگزار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید