این مطلب ۷۹۶ بار خوانده شده
دکتر مجتبی زارعی :

کشف رابطه ها در مسیر تمدن انقلاب اسلامی از وظایف بسیج اساتید است / آموزش های کنونی در دانشگاه ها تولید مهارت نمی کند

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت امروزه کشف رابطه ها در جهت طی کردن مسیر رسیدن به تمدن انقلاب اسلامی از وظایف بسیج اساتید و دلسوزان اتقلاب اسلامی است .
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اساتید کشور، مجتبی زارعی در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید با اشاره به اینکه ما در دانشگاه ها باید به چند رابطه مهم توجه کنیم اظهار کرد اگر از روابطه ها و بسته های استاد با جامعه. بسیج اساتید و جامعه. استاد استاد.  استاد دانشجو . نهاد سیاستگذاری و استاد. استاد مسجد. نسبت استاد دولت. نسبت استاد و بین الملل . استاد و تشکیلات  به نفع انقلاب اسلامی و ایرانیان استفاده نکنیم صحنه را به دیگری واگذار کرده ایم .

وی افزود می توان با روش شناسی بر پایه علمی رابطه ها را در راستای موفقیت کشور کشف و اصلاح کرد تا با قدرت بیشتری مسیر تمدن اتقلاب اسلامی را براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به نفع ایران و اسلام و انقلاب اسلامی طی کرد رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود ما به نسبت  آموزش و آمایش در رویکرد وزارت علوم انتقاد داریم چراکه آموزش ها تولید مهارت نمی کنند و این نوع آموزش نمی تواند در جامعه علمی موثر و موفق عمل کند . 

وی ادامه داد ما باید در جنگ نرم و حوزه های علمی و فناوری به سراغ مردم برویم و حل مسئله کنیم .

وی با اشاره به اینکه باید احترام به اساتید پیشکسوت را در هیچ برهه ای فراموش نکنیم عنوان کرد ما باید در تمامی زمینه ها رویکرد جوانگرایی داشته باشیم و نسل جوان را با مسائل روز کشور آشنا و درگیر کنیم .

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تذکر و مخاطب قرار دادن مدیران و مسئولان دفاتر استانی بسیج اساتید گفت نباید منتظر مرکز بسیج اساتید بمانید و باید اجتهاد منطقه ای داشته باشند و مرکز را نیز با برنامه ها و طرح های خود راهنمایی و یاری کنند.    

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید