عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
حضور مسئول و جانشین سازمان و برخی از مدیران کانون ها در اجلاس رؤسای مراکز استانی بسیج اساتید
دکتر زارعی :بسیج اساتید از خط‌کشی‌های سیاسی عبور می‌کند/نمی‌توانیم شلیک‌کنندگان به جمهوری اسلامی را در دانشگاه بپذیریم
نمی‌توانیم شلیک‌کنندگان به جمهوری اسلامی را در دانشگاه بپذیریم
تاریخ خبر :1397/02/25 07:46:36


حضور مسئول و جانشین سازمان و برخی از مدیران کانون ها در اجلاس رؤسای مراکز استانی بسیج اساتید
دکتر زارعی :بسیج اساتید از خط‌کشی‌های سیاسی عبور می‌کند/نمی‌توانیم شلیک‌کنندگان به جمهوری اسلامی را در دانشگاه بپذیریم
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۷ |
کد خبر : ۵۰۹ |
اخبار سازمان
 
 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر مجتبی زارعی در افتتاحیه نخستین اجلاس علمی، آموزشی و تشکیلاتی رؤسای مراکز استانی بسیج اساتید و مسئولان کانون‌های بسیج استادان سراسر کشور که با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: بسیج اساتید سعی دارد از کسانی که اسلام را محور هدف فعالیت خود قرار داده اند، مدد بگیرد. بسیج اساتید می‌خواهد به اجتماعی شدن علم کمک کند و از حیث رویکرد سعی دارد شان کارسازی داشته باشد.

وی ادامه داد: ما اگر شأن کارسازی نداشته باشیم از سنت اسلامی و الهی و وحیانی جدا شدیم. ما در بسیج اساتید تلاش داریم از حیث تشکیلاتی در نیروی انسانی تا سطح دانشکده‌ها نیز با برنامه عمل کنیم.

زارعی افزود: ما از نظر تخصص بنا داریم هر کانونی مزیت داشته باشد و کانونها باید مزیت محور باشند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تأکید کرد: ما از حیث سیاسی از خط‌کشی‌ها عبور خواهیم کرد، این بیان صریح ولی امر است و ما این را با احدی تعارف نداریم که بسیج جدای از جناح‌هاست. این وعده ما به شماست.

وی گفت: ما به علوم انسانی اسلامی توجه داریم و بنا نداریم بگوییم که آیا علوم انسانی اسلامی امکان دارد؟

زارعی که وزیر علوم را خطاب سخنانش قرار داده بود، اظهار داشت: آقای وزیر! علوم انسانی بومی اتفاق افتاده است؛ برای اینکه جایگاه علوم انسانی مدرن را دستکاری کرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: ما از حیث روش تحقیق به ابزار اندیشکده رسیدیم. این اندیشکده‌ها ساختاری در دانشگاه ها ایجاد نمی‌کند، اما از درون باید بجوشد و با استادانی در تخصص‌های مختلف، در یک موضوعی حلّ ‌المسائلی فکر کنند. می‌خواهیم در استانها به کمک استانداران و فرمانداران بیائیم. ما می‌خواهیم به دولت کمک کنیم.

وی گفت: ما با آقای رئیس‌جمهور مکاتبه کردیم و اعلام کردیم بنا داریم به دولت کمک کنیم. سیاست ما در وزارت علوم هم همینطور است. چراکه اما راحل ما فرمودند: ما باید کاری کنیم که بماند نه کاری کنیم که بمانیم، وزارت علوم و بسیج اساتید باید چنین کاری کنند.

زارعی تصریح کرد: وزیر علوم تنها وزیری است که در دوره جدید در تمام جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه ها حضور داشتند و با دغدغه به مسئله نگاه می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تأکید کرد: ما از وزیر علوم می‌خواهیم که از ظرفیت بسیج اساتید استفاده کند.

وی با اشاره به لزوم ارج‌گذاری قانونی و عینی به مطالعات راهبردی، گفت: ما برای تشکیل اندیشکده‌های راهبردی از هیچ رئیس‌دانشگاهی درخواست بودجه نخواهیم کرد، اما اگر استادی توانست مشکلی را حل کند چرا دانشگاه از استادی که نخبه است استفاده نکند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به سنگ‌اندازی‌های برخی از رؤسای دانشگاه‌ها گفت: به طور نمونه در شیراز استاد نخبه ما محصولی را تولید و در سوخت موشک تغییر کیفی داده است، این محصول عینیت دارد ولی دانشگاه از او مقاله آی اس آی می‌خواهد!

وی خطاب به وزیر علوم گفت: ما به عنوان سرباز در خدمت جمهوری اسلامی هستیم تا نظام اداری علم را برای انقلاب اسلامی دور بزنیم، ما می خواهیم به کمک شما در دانشگاه‌ها رویدادهای استارت آپی را مدیریت کنیم، ایده‌ها همراه با صاحبانش در حال غارت شدن است. ما در خدمت شما رویدادهای استارتاپی را برگزار خواهیم کرد و در سبد اخلاص خدمت شما قرار خواهیم داد.

زارعی تأکید کرد: ما باید دانشگاه را از گروگان مقالات کمّیِ کم بهره و کم ‌خاصیت آزاد کنیم، دانشگاه باید مصداق عینی این بیان رهبر حکیم باشد که از سنت ما نقل می‌کند که « العلم سلطان».

وی گفت: این جمع که در بسیج اساتید حضور دارد هیچ وقت نمی‌پذیرید که در دانشگاه خط انقلاب اسلامی زیر سؤال برود، آقای وزیر! ما وعده می‌کنیم کرسی‌های آزاداندیشی را در کمال عقلانیت و کمّیت برگزار کنیم، اما او که در دانشگاه فرمان شلیک به جمهوری اسلامی را صادر می‌کند را نمی‌توانیم بپذیریم، ما در این موضع با وزیر علوم هماهنگیم و وزیر علوم را فردی متدین، متشرع‌ و ولایی می دانیم.گروه خبر: اخبار برگزیده استان ها

تعداد بازديدها: 9