عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان البرز
جلسه ابلاغ برنامه های سال 1397 برگزار شد
تاریخ خبر :1397/02/23 20:43:19


جلسه ابلاغ برنامه های سال 1397 برگزار شد

جلسه ابلاغ برنامه های سال 1397 با حضور مسئولین کانونهای بسیج اساتید دانشگاه های استان البرزبرگزار شد.
در این مراسم مسئول محترم علمی و پژوهشی و مسئول اندیشیده های راهبردی بسیج اساتید کشور به عنوان میهمان ویژه در این مراسم حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم جناب آقای متدین با ارائه ی توضیحاتی در خصوص عملکرد و دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی حضور میهمانان را گرامی داشتند.
در ادامه جانشین محترم سازمان بسیج اساتید استان البرز جناب آقای مهندس واحدی ضمن عرض خیر مقدم توضیحاتی را در خصوص برنامه های سال 97 و اندیشکده های راهبردی بسیج اساتید ارائه دادند.
در ادامه این برنامه مهندس شفیعی فر مسئول محترم علمی و پژوهشی سازمان بسیج اساتید کشور با تقدیر از حضور مسئولین در این نشست گفت: اهمیت انقلاب اسلامی به دلیل الگوی جدیدی است که در مناسبات اجتماعی سیاسی و بین المللی مطرح کرده است، انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب کبیر روسیه منجر به دو الگوی مدنی و سیاسی در سطح تو جهانی شد، با ظهور انقلاب اسلامی یک راه جدید مطرح شد، این راه است که برای آمریکا خطرناک است و آنها از این راه می ترسند،در انقلاب مشروطه ما همین راه انقلاب کبیر فرانسه را رفتیم، اهمیت انقلاب اسلامی به این خاطر است که هیچکدام از این دو راه را نرفت و خودش مبتکر یک راه جدید شد.
دکتر شفیعی فر افزود: بسیج اساتید باید در حوزه ی ماهیتی خودش عمل کند، کار ما در
بسیج اساتید تربیت و آموزش از یک طرف و از طرف دیگر کار پژوهش است.
کار اصلی ما تمرکز بر روی مسائل لاینحل کشور است، نیاز به ابتکار داریم تا بسیج در این حوزه نسبت به باز نمودن راه ها برای این مشکلات چاره اندیشی کند.

  در ادامه دکتر قیصری مسئول اندیشکده های راهبردی بسیج اساتید کشور با اشاره به اهمیت این اندیشکده ها گفت: بسیج اساتید باید به سمت مهمترین مسائل کشور برود.
عرصه ی کشور دارای سه حوزه ی سیاست گذاری، اجرا و تبیین است، سیاست های کلی نظام تقریبا در همه ی این سه حوزه موضوعات را مشخص کرده است.
در کلان مسئله ها جهت گیری های راهبردی مشخص است ولی ما باید در سطوح محلی و میانی موجود ورود کنیم، جایگاه اندیشکده ها برای اینکه تثبیت شود مذاکراتی از سوی مجموعه ی اندیشکده های سازمان بسیج اساتید صورت گرفته است.
این مذاکرات با هدف اینکه بسیج اساتید چگونه می تواند در امر سیاست گذاری های کلان کشور و برون رفت از مشکلات کمک حال باشد صورت گرفته است.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 14