عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
برگزاری نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علمی کاربردی قزوین
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد
تاریخ خبر :1397/02/23 14:04:04


عصر روز گذشته نشست هم اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین در سالن جلسات این دانشگاه با حضور دکتر امیدی برگزار شد.

دکتر امیدی در جمع اساتید دانشگاه علمی کاربردی گفتند : رهبر انقلاب از قبل فرموده بودند که به آمریکا اعتماد نکنید وطرف آمریکایی حقه باز است و همینطور هم شد.البته الآن هم به طرف اروپایی اعتماد چندانی ندارند و ایشان می فرمایند از جانب آن ها آبی برای ما گرم نمی شود.خارج شدن از برجام توسط دولت آمریکا نشان داده که ماهیت اصلی  این دولت و سیاست های اصلی آن چه می باشد و به قول رئیس جمهور همان بهتر که آمریکا به عنوان یک عضو مزاحم و حقه باز از برجام خارج شد.

ایشان در ادامه گفتند: دشمن از طریق تحریم ها و مشکلات اقتصادی قشر ضعیف جامعه را مورد هدف قرار داده و باعث نارضایتی این قشر در سطح جامعه شده است و عده ای کم و قلیل مدام از جنگ ایران بین آل سعود و رژیم صهیونیستی و آمریکا صحبت می کنند.

این استاد دانشگاه افزودند: از لحاظ اقتصادی تنها چراغ امید گفته ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری می باشدکه همان اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای داخلی است. می توانیم از تجربه های کشورهای چین و ژاپن و کره جنوبی استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات معیشتی اقتصادی مردم را حل نمائیم.

استاد امیدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رفت و آمد تجار خارجی برای ما سودی نداشته و باعث شده اجناس درجه چندم خودشان را به قیمت های گزاف به تاجرین و وارد کننده های ما فروخته و نفت ما را به جای این که پول نقد بدهند به جایش ببرند، کالا بدهند و نفت به جایش ببرند این کار برای کشوربسیار ضرر دارد. پس راه حل این است که تا می توانیم از تولیدات داخلی حمایت کنیم. تولید کنندگان نیز برکیفیت کالای خود بیافزایند تا مصرف کننده دیگر میلی به خرید جنس خارجی نداشته باشد.

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اعتماد به جوانان نیز راهی دیگر در شکوفایی علم و صنعت و اقتصاد می باشد.گروه خبر: اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 13