عنوان سایت
یکشنبه 6خرداد 1397
مشاهده خبر
همایش خانوادگی بسیج اساتید در دانشگاه یزد برگزار شد.
همایش خانوادگی بسیج اساتید در دانشگاه یزد برگزار شد.
تاریخ خبر :1397/02/17 08:07:20


به مناسبت بزرگداشت شهید مرتضی مطهری و مقام استاد به همت بسیج اساتید همایش خانوادگی استادان بسیجی در تالار دکتر جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار شد.
در ابتدای دکتر حسین ابویی مسئول بسیج اساتید استان در ابتدای این مراسم با خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت روز استاد در سخنان کوتاهی گفت: شهید مطهری در کلماتی همچون علم، اخلاص، پشتکار و زمان شناسی خلاصه می شود. سپس سردار فتح‌الله جمیری فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در ادامه این مراسم با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید مطهری گفت: ما هنوز نتوانسته ایم ابعاد مختلف شخصیتی فیلسوف شهید مطهری را بشناسیم و مردم برای تحقق شعار سال بایستی حضور فعال داشته باشند. امام ره به شهید مطهری فرمودند: اهداف ما به پیش می رود چون ارتباطمان را با خدا برقرار کردیم. لذا برای تحقق شعار امسال نیز بایستی با اخلاص تلاش کرد.
وی تاکید کرد: ما باید به نحوی عمل کنیم که اعتماد به نفس دانشجویان را بالا ببریم که تاثیر این امر در استقلال اقتصادی نمایان خواهد شد. انشاءالله با حرکتی جهادی بتوانیم کشورمان را به استقلال اقتصادی برسانیم. در ادامه مراسم مذکور دکتر محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی امور استراتژیک با اشاره به موضوع نفت گفت: ارقام درآمد نفت هرساله اعلام می شود و بعضا نجومی است اما برای مردم اندازه آن قابل لمس نیست، درآمد نفت برای هر نفر در ماه در کشورمان از نفت ۱۰۰ هزار تومان است و بی اعتمادی در کشور ما تصور غلطی است که از درآمدها داریم. وی افزود: روز دانشجو روز مطالبه گری است من می گویم روز پاسخگویی دانشجوست که چه گلی به سر جامعه زده اید. چون دانشجو مدیون جامعه است. لذا رسالت دانشجو دانشمند شدن است نه مدرک گرفتن. پنچ میلیون ظرفیت دانشجوی ما یعنی از مجموع جمعیت تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج بیشتر. دانشجوهاتون را در خصوص بودجه توجیه کنید که هی نگویند پولها را چه کرده اند. لذا این تصور غلط باعث تنبلی اجتماعی شده است. ساعات مفید کار در روز کره جنوبی ۹ ساعت است و ساعت کار مفید ما ۲۶ دقیقه است و این نشان از تنبلی بالاست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که می فرماید بهترین تفریح کار است گفت: ما می گوییم بهترین کار تفریح است. ما جزو کم کارترین و پرمصرفترین ملت ها هستیم. دکتر قدیری ابیانه اضافه کرد: کمک کنید تا ذهنیت ها درست شود و توهم ها از بین برود، به هر حال مملکت را باید ساخت و شما استادان اثرگذار هستید. به دانشجویانتان بیاموزید که به خوبی کار کنند و محصول خوب و باکیفیت تحویل جامعه دهند.
گروه خبر: اخبار سازمان,اخبار برگزیده استان ها,اخبار عمومی,اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 45